Генпрокурор втратив «диктаторські» повноваження – Луценко

169
Луценко заявив, що нині починається радикальна реформа у системі управління органів прокуратури в Україні

В Україні набрав чинності Закон «Про прокуратуру» в частині виконання положень щодо функціонування органів прокурорського самоврядування та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Що це означає для країни – пояснив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

«Зараз починається радикальна реформа у системі управління органів прокуратури в державі. Раніше генеральний прокурор мав повноваження особисто, самостійно призначати на посади і знімати будь-кого. Тепер все змінюється, згідно з чинним законодавством, з 15 квітня я втратив «диктаторські» повноваження по призначенням», – підкреслив Луценко, передає прес-служба ГПУ.

Також він повідомив, що органи прокурорського самоврядування буде сформовано упродовж місяця.

Відповідно до закону, відбудуться збори працівників прокуратур усіх рівнів та центрального апарату, які оберуть делегатів для участі у Всеукраїнській конференції прокурорів, під час якої вже буде обрано членів до Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Саме ці органи будуть формувати кадрову політику: від заступників генпрокурора до прокурорів району.

За словами Генпрокурора, такий порядок уповільнить кадрову роботу, але це правильний крок.

«Це сповільнить кадрову роботу, але, мені здається, це дуже добре з огляду на те, що прокуратура перестане бути пострадянською. Я усвідомлюю, що виникне багато організаційних проблем, тим не менш, це крок у правильному напрямку, з будь-якими проявами тоталітаризму, в тому числі в прокуратурі, треба покінчити», – підсумував очільник ГПУ.

Коментарi

Коментарiв