Клиха катували, щоб він дав свідчення про «участь» Яценюка у чеченській війні – матір політв’язня

173
Російська прокуратура вимагала ув'язнити українців Карпюка на 22,5 року, а Клиха – на 22 роки

Українського політв’язня Кремля Станіслава Клиха катували в російській в’язниці, щоб вибити свідчення про те, що колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк і лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок нібито воювали у Грозному проти федеральних військ РФ під час першої чеченської війни 1994–1995 років.

Про це заявила матір Клиха Тамара Клих, ідеться у сюжеті ТСН.

«Сина по-звірячому катували, а він не давав свідчень, яких вони хотіли. А вони хотіли, щоб Стас папірець підписав: мовляв, бачив Яценюка й Тягнибока в Чечні. Син протягом 10 місяців терпів тортури. Вони вибивали й вибивали потрібні свідчення, живого місця не залишили», – розповіла пані Клих.

За її словами, син хотів накласти на себе руки: «Мамо, так знущаються, що мені вже все одно, живий я чи мертвий».

Також вона підкреслила, що «після тортур у сина відмовила психіка».

Нагадаємо, російська прокуратура вимагала ув’язнити Карпюка на 22,5 року, а Клиха – на 22 роки. 19 травня 2016 року суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск. Мін’юст заявляє, що одразу після вироку почнуть процедуру екстрадиції українців.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, – «у цій брудній історії». У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько «бойовик Арсен», воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще – колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними у Чечні українцями – Карпюком і Клихом.

Коментарi

Коментарiв