САП просить для одіозного Мартиненка арешт і заставу в 300 мільйонів гривень

504
Очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький

Спеціалізована антикорупційна прокуратура України проситиме суд взяти колишнього народного депутата Миколу Мартиненка під варту на 60 діб, з альтернативою застави в 300 мільйонів гривень. Про це заявив керівник САП Назар Холодницький.

«Позиція прокуратури наступна – будемо просити суд про обрання запобіжного заходу тримання під вартою строком на 60 діб з альтернативою внесення застави 300 мільйонів гривень.  Чому така сума? Так ми оцінюємо роль кожного зі співучасників у вказаній схемі», – підкреслив очільник САП.

Він додав, що це лише перший етап процесу.

«Слідством зібрано достатньо даних для оголошення підозри. Тепер починається кримінальний процес для доведення цієї справи до суду і складення обвинувального акту. Законом передбачено 2 місяці, щоб детективи зібрали всі докази… і скерували обвинувальний акт до суду», – зауважив Холодницький.

Також він нагадав, що 20 квітня Мартиненку було оголошено підозру. 21 квітня погоджено клопотання про обрання запобіжного заходу. Зараз із ним ознайомлюється сторона захисту.

Згідно з прогнозом глави САП, після обіду клопотання буде спрямовано до Солом’янського районного суду Києва.

Крім того, він наголосив, що попри маніпулятивні заяви «деяких фейсбукерів», наразі невідомо, який суддя буде розглядати це клопотання.

За словами прокурора, сторону обвинувачення у справі будуть представляти прокурори САП Роман Симків і Андрій Перо, які також займаються справою відстороненого глави ДФС Романа Насірова.

Стосовно другого затриманого у справі – Сергія Переломи – Холодницький зазначив, що йому оголошено підозру, САП проситиме суд запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 100 мільйонів гривень. Також він не виключив оголошення підозр іншим учасникам злочинної схеми.

Нагадаємо, екс-нардепа Миколу Мартиненка затримали за підозрою у розтраті грошей держпідприємства  «СхідГЗК».

Досудове розслідування встановило, що в період із 2013 року по 2016 рік злочинна організація у складі службових осіб ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», службових осіб «STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH», а також групи осіб, які мали контроль над вказаними підприємствами, у тому числі Мартиненко, вчинила розтрату коштів ДП «СхідГЗК».

Коментарi

Коментарiв