Михайло Басараб: Україну змушують зі шкіри лізти, але догоджати мешканцям ОРДЛО

940
Політичний експерт Михайло Басараб

Важливо! Про результат поговоримо згодом.

Кабмін створив міжвідомчу комісію з питань відступу України від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Йдеться про відступ від дотримання прав населення окупованих територій.

Відповідна постанова ВРУ була ухвалена 21 травня 2015 року.

Питання забезпечення прав громадян на окупованих територіях було основним предметом полеміки під час обговорення законопроекту про тимчасово окуповані території. Позиція притомних і відповідальних учасників дискусії: Україна не може і не повинна гарантувати дотримання прав громадян на окупованих територіях. Пул грантожерів і контрагентів західних правозахисників наполягає, що Україна має зі шкіри лізти, але всіляко догоджати мешканцям окупованих територій. Часом навіть на шкоду міркуванням національної безпеки та всупереч інтересам усіх громадян нашої держави. І байдуже, що для цього немає ні ресурсів, ні можливостей… Такої ж думки, мабуть, і в Кремлі.

Тож рішення Кабміну за суттю правильне, але будемо бачити що з цього вийде. Загалом, це зачин і для підсумкової відповідальності за збитки, завдані війною. Дуже хотілося б, аби це був черговий крок до понятійної перекваліфікації «конфлікту на Донбасі» з внутрішнього у міждержавний.

Джерело: Михайло Басараб

Коментарi

Коментарiв