Затримання Мартиненка може бути відволіканням уваги від Насірова – політолог

354
На відміну від відстороненого глави ДФС Романа Насірова, Мартиненко поводить себе достойно - експерт

У зв’язку із затриманням Національним антикорупційним бюро колишнього нардепа Миколи Мартиненка є кілька питань до НАБУ. По-перше, чому його вирішили затримати, оскільки він не ховався і не тікав? По-друге, це вже стає певною традицією – затримання увечері в четвер – чого варта епопея з обранням запобіжного заходу фігуранту іншої гучної справи, Роману Насірову. Про це розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Фахівець зауважив, що Микола Мартиненко свого часу добровільно відмовився від мандату народного депутата, щоб показати свою невинність. Екс-депутат нікуди не тікав, інформації про те, що він якось впливає на слідство чи свідків також нема. Тому не зовсім зрозуміло, чому його вирішили затримати.

«Головним наслідком такого кроку НАБУ буде те, що навряд чи хтось з народних депутатів відмовиться від мандату, як це зробив Мартиненко, щоб довести свою невинність. На відміну від відстороненого глави ДФС Романа Насірова, Мартиненко поводить себе достойно», – підкреслив у коментарі 24 Леонов.

Також він нагадав, що відкриття кримінального провадження проти Мартиненка було однією з перших гучних справ НАБУ. Тому для Антикорупційного бюро – справа честі довести слідство до логічного завершення.

Проте, додав політолог, треба зауважити, що Бюро розслідує найскладніші у світі справи – корупційні економічні злочини, де довести провину дуже важко.

«І тут велика вимога саме до професійності слідчих. Механізм співпраці зі слідством у таких справах – ледь не єдиний спосіб, щоб довести провину. Нині тільки справа депутата-втікача Олександра Онищенка просувається більш-менш, оскільки частина фігурантів пішла на співпрацю зі слідством. Щодо Мартиненка, то треба дивитися, чи є в слідчих залізобетонні докази його провини», – наголосив експерт.

Крім того, він не виключає, що затримання Мартиненка – крок НАБУ, щоб відволікти увагу від Насірова, справа якого загальмувалася. Насіров вийшов з-під варти під заставу, хоча й дуже велику. Але вже є інформація, що знімається арешт з частини його нерухомості і знову виникає питання до якості обвинувачення.

Тому, як зауважив фахівець, затримання Миколи Мартиненка – це сильний крок, щоб привернути увагу суспільства, але за цим повинні бути і сильні докази. Тому що справа розсиплеться.

Із іншого боку, стверджує Леонов, затримання Мартиненка, який представляє «Народний фронт», може спричинити певну напругу в парламент.

«У тому, що у Мартиненка немає депутатського мандату – певний бекґраунд у цій справі, на чому акцентує увагу «Народний фронт». Якщо НАБУ не зможе довести провину Мартиненка, то «НФ» ставитиме питання про відповідність займаній посаді керівника бюро Артема Ситника», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв