Голод, безробіття і бандитський терор: як сьогодні живе Донбас

1098
Донбасу загрожує справжня гуманітарна катастрофа

Ситуація на Сході України поки не катастрофічна, проте, безумовно, складна. Безробіття зростає, шахти не мають можливості збувати вугілля, яке там видобувається, адже цю сферу контролюють бандити. Про це розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик, оцінюючи заяву міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадима Черниша про те, що до літа на Донбас чекає гуманітарна катастрофа.

«Після оголошення режиму санкцій, низки судових позовів вдалося трохи знизити активність посередників, які намагалися збувати товари з тимчасово окупованої території, але результат – роботи для людей, що мешкають там, немає, грошей немає. Ще кілька місяців, можливо, п’ять, – і окупований регіон зіткнеться з гуманітарною кризою», – підкреслив Кулик.

Він додав, що оскільки Україна не має введеного законодавчо режиму визнання цих територій окупованими і покладення на РФ відповідальності за дотримання економічних прав людей, які мешкають на окупованих територіях, – українським урядом повинні бути запропоновані нові механізми тиску на окупанта.

«Україна ввела санкції, поки не ввела ембарго на поставки вугілля, тому вирішення економічних і гуманітарних проблем лягає, насамперед, на РФ. Це повинно бути предметом переговорів у Мінську із залученням третіх сторін, де буде чітко вказано, що це може привести до голоду, міграції і гуманітарної катастрофи, а головне – на територію повинні бути допущені міжнародні організації для моніторингу ситуації», – наголосив у коментарі Слову і Ділу фахівець.

За його словами, ситуація з Донбасом навіть гірша, ніж у Криму, який анексовано, де існує юрисдикція законодавства РФ і є можливість відстежувати ситуацію.

«Незважаючи на невизнання окупації, там діє законодавство РФ, чого не скажеш про окуповані території Донбасу. У цьому сенсі, якщо порівняти Крим і Донбас, то на Донбасі ситуація більш загрозлива. У Криму хоч якось можна апелювати, залучати адвокатів, незважаючи на всі умовності і підконтрольність судів російській владі», – зазначив експерт.

«Так, там періодично немає води, світла, іноді роботи, є проблема з утисками татар, але бандитського терору, який є на Донбасі, там немає», – підсумував Кулик.

Коментарi

Коментарiв