«Навіть прихильники Путіна незадоволені»: що Кремль планує зробити з Донбасом

304
Експерт розповів, які плани має Кремль щодо Донбасу

Об’єктивно Кремль не зацікавлений у сценарії ескалації ситуації на Донбасі. Таку думку в інтерв’ю Обозревателю висловив російський політолог, професор, керівник експертної групи «СОВА» і член громадської ради Будинку вільної Росії у Києві Міхаіл Савва.

«Аналізувати дії Кремля з точки зору здорового глузду непросто. Об’єктивно Кремль не зацікавлений у сценарії ескалації. Війна з Україною перестала збільшувати політичний капітал режиму. Брехня російської пропаганди про цю війну вже починає викликати неприйняття навіть у прихильників Путіна. А зовнішньополітичні ризики продовження донбаської авантюри занадто високі. Кремлю вигідно законсервувати цей конфлікт на кшталт абхазького, південно-осетинського або придністровського. Але потрібно враховувати, що раціонального все менше в діях російського режиму», – підкреслив політолог.

Він зауважив, що «впихнути» так звані ДНР і ЛНР в Україну з правом вето на ключові політичні рішення не вийшло.

«Таким чином, завдання-максимум Москвою не вирішене. Але нинішня ситуація об’єктивно цілком влаштовує Кремль, вона дає можливість законсервувати цей конфлікт, знизити витрати на нього і одночасно звинувачувати владу України в невиконанні Мінських домовленостей», – підсумував Савва.

Коментарi

Коментарiв