НАБУ пояснило, чим тепер загрожує звільнення Мартиненка

258
У НАБУ бояться, що Мартиненко може втекти

У Національному антикорупційному бюро України заявили, що наполягають на законності клопотання детективів про затримання екс-депутата Миколи Мартиненка і сподіваються, що суд все ж таки перегляне запобіжний захід для нього і колишнього голови наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Переломи.

«Національне антикорупційне бюро не погоджується з рішенням щодо запобіжного заходу для затриманих по справі розкрадання коштів «Східгзк» і сподівається, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура зможе відстояти позицію слідства в апеляційній інстанції», – ідеться в повідомленні НАБУ на сторінці у Facebook.

На думку слідчих, при наявній запобіжний захід (особисте поручительство) підозрювані будуть мати можливість чинити тиск на свідків, а також здійснювати інші дії, спрямовані на знищення доказів їх злочинної діяльності.

«Особливо це стосується колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, який має вплив у вищих політичних колах», – підкреслює відомство.

Раніше видання ZN.UA повідомило з посиланням на НАБУ, що, за інформацією слідства, Мартиненко міг втекти.

НАБУ надало довідку про дії і пересування Мартиненка напередодні запланованих детективами обшуків у рамках розслідування справи про закупівлю Східним ГЗК концентрату урану через австрійську фірму-прокладку.

У документі викладено покрокові дії Мартиненка напередодні і в день оголошення йому підозри, які свідчать про наміри екс-депутата уникнути відповідальності. Зокрема, «чекаючи проведення обшуків вранці у четвер, 20 квітня, напередодні ввечері залишив місце постійного проживання і надав членам своєї сім’ї вказівки вчинити аналогічно».

Крім того, Мартиненко повідомив близьким перелік адрес і автомобілів, за якими плануються обшуки і вказав місця, які, на його думку, є безпечними, і організував роботу підконтрольних йому осіб, спрямовану на приховування предметів і документів, які могли мати значення для кримінального провадження

Також у НАБУ додали, що за вказівкою Мартиненка, його оточення «перейшло на конспіративний спосіб спілкування», а сам екс-депутат вимкнув свій телефон і контактував з оточенням через інші засоби зв’язку. У ніч на 19 квітня Мартиненко не ночував удома, а на наступний день детективи НАБУ встановили, що екс-депутат знаходився в приймальні народного депутата Дениса Дзендзерського.

Детективи Антикорупційного бюро намагалися зв’язатися з Мартиненком через телефон приймальні Дзендзерського, проте секретар, почувши ім’я і посаду співрозмовника, відмовилася з’єднувати детектива з Мартиненком, повідомивши, що він передзвонить. Мартиненко так і не передзвонив.

Зрозумівши, що детективи НАБУ встановили його місце перебування, Мартиненко протягом шести годин переховувався у приймальні Дзендзерського і лише після тривалих переговорів із детективами, його переконали вийти.

У НАБУ підкреслили, що все зазначене свідчить про те, що «Мартиненком заздалегідь вживалися заходи, спрямовані на отримання відомостей про плани подальшого ведення розслідування, тактики і методів, проведення слідчих дій, а ця інформація використовувалася ним із метою розробки плану уникнення кримінальної відповідальності і втечі з місця можливого проведення слідчих дій».

Коментарi

Коментарiв