Українські танкісти воюють проти росіян на Донбасі наосліп – військовий експерт

252
Наші танки вночі сліпі. Виходячи з цього, природно, падає ефективність застосування будь-яких підрозділів, які спираються на танк як основну одиницю захисту - експерт

Після урочистої демонстрації нові зразки озброєння часто не потрапляють до ЗСУ, а якщо їх і передають, то в дуже невеликої кількості. Про те, чому так відбувається, а також про перспективи розвитку українського флоту і авіації розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, військовий експерт Сергій Згурець.

«Коли ми говоримо про будь-які нові зразки в оборонці, які створюються в Україні, я б хотів, щоб ви розпрощалися з певними ілюзіями. Будь-який новий зразок озброєння має сенс тільки тоді, коли: 1) він виробляється серійно в достатній кількості; 2) збройні сили або підрозділи здатні ефективно застосовувати новий зразок озброєння. Якщо немає ані першого, ані другого, то про нові зразки озброєння можна не говорити», – підкреслив фахівець.

За його словами, основна проблема наших танкових підрозділів полягає в тому, що за два роки ми не вирішили головного завдання: забезпечити адекватні можливості танкістам вести бойові дії в нічний період.

«Наші танки вночі сліпі. Виходячи з цього, природно, падає ефективність застосування будь-яких підрозділів, які спираються на танк як основну одиницю захисту», – наголосив в інтерв’ю Апострофу Згурець.

Аби вирішити цю проблему, пояснив він, слід або закуповувати тепловізори за кордоном, що пов’язано з певними проблемами, або створювати власне рішення, яке дозволить застосовувати тепловізійну техніку для забезпечення танкових підрозділів.

«Це головне завдання цього року. Якщо це завдання не буде вирішено до кінця року, то я буду дуже категорично налаштований до політики керівництва країни – чи справді воно зайняте підвищенням боєздатності української армії. Можна показувати купу нових зразків, які існують в одному примірнику, при цьому розуміти, що танкові підрозділи просто сліпі на полі бою. Це стосується БМП і БТР в тому числі», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв