Посол розповів, як Україна повинна використати підрив авто ОБСЄ під Луганськом

341
Надзвичайний і повноважний посол України Маркіян Лубківський

Надзвичайний і повноважний посол України Маркіян Лубківський висловив думку, що підрив машини Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на окупованій Луганщині, внаслідок якого загинув громадянин США і постраждала жителька Німеччини, буде мати надзвичайний міжнародний розголос.

Таку заяву дипломат зробив в ефірі одного з українських телеканалів.

«Однозначно, дуже добре, що була швидка реакція України, українського МЗС, було заява президента щодо інциденту. Це дуже важливі елементи дипломатичного захисту, чи я б сказав нападу. Україна, однозначно, повинна використати цю трагедію, вибачте за таке поєднання «використати» і «трагедію», для свого національного інтересу», – підкреслив Лубківський.

Крім того, він зауважив, що це перша загибель міжнародного спостерігача.

«Не так часто гинуть люди, які покликані допомогти Україні відновити мир і спокій на своїй території. Якщо це громадянин США, а про це заявив сьогодні МЗС Австрії, то це буде мати ще більший резонанс. Аналогічно, якщо поранено громадянку Німеччини. Насправді, я більше бачу в цьому тужному інциденті той політичний зміст, що Україна повинна використати на свою користь», – наголосив Посол.

За його словами, українській стороні слід долучитися до розслідування події та надати своїх фахівців, дипломатів і правоохоронців.

«Усі аргументи слід професійно довести до наших колег в ОБСЄ, міжнародних партнерів, США та МЗС Франції, яка сьогодні проводить президентські вибори», – підсумував представник України.

Нагадаємо, уранці 23 квітня під час здійснення патрулювання на окупованій частині Луганщини машина СММ ОБСЄ підірвалася, внаслідок чого загинув один спостерігач місії. Крім того, контузії зазнала ще одна громадянка Німеччини, яку госпіталізували.

Коментарi

Коментарiв