РНБО офіційно звинуватила Росію у підриві авто спостерігачів ОБСЄ

394
РНБО: Міна, на якій 23 квітня підірвався автомобіль зі спостерігачами ОБСЄ, була закладена бойовиками російсько-терористичних угруповань

Відповідальність за загибель члена моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі несе військово-політичне керівництво Росії. Про це заявив очільник Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов.

«Цей підрив є спланованим терористичним актом, скерованим проти місії ОБСЄ на Донбасі. Повну відповідальність за цей терористичний акт несе військово-політичне керівництво РФ, яке повністю контролює окуповану територію Донбасу. Жодні дії гібридних військ не відбуваються без узгодження з російським Генштабом», – підкреслив очільник РНБО.

За його словами, міна, на якій 23 квітня підірвався автомобіль зі спостерігачами ОБСЄ, була закладена бойовиками російсько-терористичних угруповань.

«Одним із завдань, яке відпрацьовували терористи під час підриву автомобіля СММ ОБСЄ – це призупинення патрулювання окупованої території для масштабного та неконтрольованого переміщення російського озброєння та військової техніки, з ціллю подальшої підготовки масштабних військових провокацій», – зазначив Турчинов.

Крім того, він розповів, що про маршрут слідування представників ОБСЄ було попереджено російських військових представників у СЦКК і підконтрольні їм незаконні військові формування, які надали відповідні гарантії безпеки представникам ОБСЄ.

На переконання глави Ради нацбзепеки, заява міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова про необхідність негайного пошуку винних є «блюзнірською та цинічною, оскільки винні в цьому теракті сидять у Кремлі і несуть повну відповідальність за кров, як представників ОБСЄ так і українських військових і цивільних громадян».

Коментарi

Коментарiв