Кремль показує бойовикам ОРДЛО морквину, як коняці, щоб та краще орала – політолог

386
Політолог, директор Центру суспільних відносин Євген Магда

До візиту очільниці дипломатичної служби ЄС Федеріки Моґеріні в Москву не треба ставитися, як до чогось надзвичайного – дипломати повинні спілкуватися. Більше тішить той факт, що в РФ Моґеріні заявила про те, що Євросоюз принципово не визнає анексії Криму. Таку думку висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Водночас, коментуючи заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що Москва готова тиснути на «ДНР» і «ЛНР», щоб посадити їх за стіл переговорів з Києвом, Магда запевнив, що це – чергові словесні маніпуляції.

Він пояснив, що Мінські домовленості передбачають виконання їх Російською Федерацією як безпосереднім учасником. Тому є серйозні питання до позиціонування Росії в переговорному процесі.

Крім того, експерт заперечив можливість приєднання псевдореспублік до Росії.

«Росія не стане приєднувати так звані республіки до своєї території, тому що Москва сьогодні бореться за скасування санкцій. Кремль показує «Д/ЛНР», як коняці, морквину, щоб та краще орала землю. Кремль грає таким чином із сепаратистами, щоб якось їх стимулювати. Москва не зацікавлена в тому, щоб витрачати багато грошей на підтримку ОРДЛО, але хоче зберігати свій вплив на них», – підкреслив у коментарі 24 політолог.

Також він зауважив, що переговори Заходу і Росії по вирішенню питання конфлікту в Сирії і Україні тривають, проте логіка Європи проста: жодних переговорів про Україну без України.

Коментарi

Коментарiв