Вихід лише один: журналіст розповів, як Україна може повернути свої території

423
Український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков

Демонтаж російського політичного режиму, а, можливо, і тієї псевдодержавності, що була встановлена в РФ у результаті подій кінця 1991-го – початку 1992-року – це єдиний шлях до звільнення окупованих територій Донбасу, Грузії і Молдови. Таку думку висловив відомий український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков.

На переконання експерта, падіння російського режиму призведе взагалі до закінчення всіх територіальних конфліктів на пострадянському просторі, включаючи і ті потенційні конфлікти, які існують на території самої Російської Федерації.

«Ми з вами, панове, переконалися в останні тижні, що Російська Федерація практично не контролює з точки зору правового простору Чеченську республіку, про це теж не потрібно забувати. Поки це влаштовує російське керівництво, але коли почне не влаштовувати, природно, виникне новий дуже серйозний конфлікт», – підкреслив в ефірі Радіо Свобода Портніков.

Із іншого боку, додав він, ідеться не про військову перемогу над Росією.

«Ми прекрасно розуміємо, що неможливо перемогти ядерну державу, до того ж керовану божевільними, які здатні привести до світової катастрофи не тільки своє населення, яке практично втратило контроль за політичними процесами в своїй країні, але і громадян таких же цивілізованих європейських країн, як і наша, Німеччини, Франції, Сполучених Штатів. Ми тут на одній стороні – на боці здорового глузду», – наголосив публіцист.

Саме тому, стверджує він, економічні санкції, які нині запроваджують проти російського режиму, неможливість подальшого інвестування у розвиток російської економіки, інші заходи такого ж характеру повинні, по-перше, відбитися на життєвій ситуації кожного російського громадянина.

«Оскільки ми пам’ятаємо, що авторитаризм у Німеччині, у Японії був переможений тільки після того, як це торкнулося кожного з жителів цих країн. Потім, безумовно, демонтаж режиму і суд над військовими злочинцями. Я вважаю, що і тактика, і стратегія повинна складатися тільки в цьому. Поки в Кремлі будуть знаходитися люди, які не розуміють, що Росія повинна бути частиною цивілізованого світу, а не частиною божевілля, ні про яку перемогу над злом і мови бути не може. Ми всі працюємо, Україна, безумовно, сьогодні передова, форпост цивілізованого світу, але і всі інші країни, потрібно визнати, в тій чи іншій мірі допомагають нам у цій боротьбі», – підсумував оглядач.

Коментарi

Коментарiв