Кремль програє Україні на всіх фронтах – Піонтковскій

370
У Кремлі згадали, що Донбас є частиною України - політолог

Аналізуючи ситуацію з підривом автомобіля місії ОБСЄ, слід звернути увагу на дуже цікаву реакцію російського МЗС, що висловило обурення відсутністю безпеки для місії ОБСЄ на території України. У Кремлі згадали, що Донбас є частиною України. Про це розповів російський політолог і публіцист Андрєй Піонтковскій.

За словами фахівця, природно відповідальність лягає на територіальні структури, яким належить влада в регіоні.

«Не стільки на так званих сепаратистів, скільки на Москву, що повністю контролює там ситуацію. Не думаю, правда, що це призведе до якихось драматичних змін, але в очах США, особливо зараз, коли адміністрація Трампа тільки формулює своє ставлення до України, цей випадок не буде сприяти зміцненню російських позицій», – підкреслив у статті для НВ Піонтковскій.

Він констатував, що цей інцидент обговорювався і під час телефонної розмови Порошенка з Тіллерсоном: «Американці завжди дуже чутливі до втрати своїх громадян. Але сама розмова, ймовірно, носила більш широкий характер».

Фахівець також зауважив, що підтримка України – не нова позиція США, вона вже неодноразово висловлювалася.

«А що стосується збереження санкцій по Мінську і Криму, то вони дуже різні. Найбільш болючі, звичайно, мінські санкції. Крим – це більше подорожі і переміщення кримських і деяких російських чиновників», – зазначив політолог.

На його переконання, зняття санкцій по Мінську, і це було дослівно сформульовано Тіллерсоном, пов’язується з виконанням Москвою таких ключових умов, як виведення військ і передача контролю над кордоном.

«До речі, потрібно відзначити нову позицію Кремля щодо Донбасу. Очевидно, що спроба легалізувати «Лугандонію» в складі України провалилася, незважаючи на певний тиск Франції та Німеччини на офіційний Київ. Тепер же Москва робить ставку на підвищення суб’єктності цієї території: визнання паспортів, введення рубля, перепідпорядкування економічних об’єктів і т. д. Так що де-факто Мінські домовленості мертві, вони ніколи не будуть виконані. А значить і санкції збережуться», – підкреслив публіцист.

Крім того, він зауважив, що в Європі серйозно змінився вектор настрою.

«Останнім часом можна було спостерігати цілу серію поразок планів Москви: в Нідерландах, у Франції, очевидно, що і Меркель збережеться при владі в Німеччині. Так що політичні тенденції зараз не на користь Кремля», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв