«Кадилаки і корови»: чому антикорупційники взялися саме за Ляшка

371
Антикорупційні органи взялися за головного "радикала" країна Олега Ляшка

Кампанія з електронного декларування доходів завершена, і вже нині очевидно, що до переважної більшості депутатів виникає питання щодо джерел походження їхніх статків. Особливо до тих, хто до початку політичної кар’єри узагалі не займався бізнесом. Олег Ляшко – один із таких. Про це розповів політичний експерт Ігор Петренко, оцінюючи допит і початок розслідування Національним антикорупційним бюро справи проти лідера Радикальної партії.

«В Україні склалася традиція, що справа відкривається і набуває резонансу саме тоді, коли для цього є політичні підстави. Очевидно, влада намагалася домовитися з Радикальною партією, швидше за все, про новий склад коаліції. Домовитися, мабуть, поки не виходить. Кримінальна справа може бути одним з елементів тиску через те, що радикали занадто багато захотіли за свою лояльність», – підкреслив політолог.

Він зауважив, що незважаючи на спробу Ляшка перетворити ситуацію на політичне шоу, насправді складно спрогнозувати, чим завершиться справа.

«Ляшко грає в жертву у звичній для нього манері, але чим більше аргументів пред’являтимуть правоохоронці, тим вища ймовірність того, що справа може розвиватися так, як справа Мосійчука, – за доволі серйозним сценарієм», – висловив думку у коментарі Слову і Ділу фахівець.

Слід зауважити, що розслідування справи проти іншого «радикала» – Ігоря Мосійчука створило йому чималі проблеми.

«Безумовно, підстави для відкриття НАБУ справи існують, адже потрібно отримати відповідь на питання: звідки у «борця за справедливість» такі статки», – нагадує Петренко, акцентуючи, що Ляшко буде стверджувати, що його переслідування – виключно політичне замовлення. Але всі пам’ятають, що «радикали» здатні змінювати свою позицію під тиском», – нагадав Петренко.

«Скажімо, свого часу парламентська фракція РПЛ обіцяла не голосувати за держбюджет-2016, називаючи документ «ганебним» і «олігархічним». Але протягом однієї ночі Ляшко змінив свою позицію і його фракція у повному складі підтримала бюджет, що дало коаліції змогу добрати голоси за цей документ, яких бракувало», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв