У Росії проблеми з «корисним ідіотом» – дипломат про скандал у ПАРЄ

363
Колишній генеральний консул України у Стамбулі, глава правління Майдану закордонних справ Богдан Яременко

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аґрамунт давно відомий своєю проросійською позицією. Останній скандал навколо нього розгорівся після поїздки до Сирії разом із російськими депутатами. Про те, чому подібні скандали, пов’язані з Росією, можуть повторитися в Європі, розповів колишній генеральний консул України у Стамбулі, глава правління Майдану закордонних справ Богдан Яременко.

Експерт зауважив, що ПАРЄ – структура із дуже великою кількістю впливів, на яку впливають і країни, і депутати, і окремі посольства, політичні групи, фракції.

«Усе нині склалось для відставки голови ПАРЄ. Але як технічно це реалізувати? Якщо Аґрамунт не захоче добровільно піти, то ніяк. 27 квітня, має виступати король Іспанії, після чого, як натякає Аґрамунт, він може піти у відставку. Але спрогнозувати це аж ніяк не можна», – підкреслив у статті для Апострофа Яременко.

Він констатував, що Аґрамунт остаточно підірвав своє остаточно.

«Навіть якщо він залишиться, то як далі він зможе виконувати свої функції? Щонайменше дві третини організації його засуджують. Не може бути обрана посадова особа, яка не має підтримки переважної більшості учасників цієї організації. Сама організація цю кризу переживе, тому що існує певна межа. Коли Аґрамунт поїхав до Сирії з російськими делегатами, це вже була кричуща ситуація. І є певні рамки, а європейці дуже не люблять виходити за рамки певних процедур. Для демократичних держав це неприпустимо», – наголосив дипломат.

За його словами, нині ситуація щодо його відставки упирається у процедури. Так, недовіра висловлена, підтримки у нього немає, а як буде технічно реалізована його відставка – поки невідомо.

Фахівець запевнив, що на майбутнє Аґрамунт не представляє жодної особливої цінності для Росії.

«Це перший скандал такого рівня, який пов’язаний із Росією. Скажімо так: якщо він закінчиться відставкою, то це найсерйозніші наслідки для європейського політика за його афілійованість з Росією. Але РФ продовжуватиме так діяти і далі. Корисних ідіотів, а також просто ідіотів є достатньо у Європі», – підсумував Яременко.

Коментарi

Коментарiв