«Хтось хоче попіаритись»: експерт пояснив, чому Гройсман досі не відзвітував у Раді

399
Гройсман відзвітує перед парламентом значно пізніше запланованої дати

Зі звітом Кабміну Володимира Гройсмана виникла ціла колізія в самій Верховній Раді. Згідно з законом, уряд подає звіт до парламенту, після чого самі народні депутати вирішують, коли їм заслуховувати прем’єра. Гройсман цей звіт подав, і комітет з економічної політики його розглянув, проте парламент пішов майже на місяць на перерву. Кому і навіщо це потрібно – пояснив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Експерт зауважив, що Гройсман прозвітує перед Верховною Радою не раніше середини травня. Тому до цього часу ставитися питання про необхідність звіту не буде, оскільки, переконаний Леонов, у Кабміну є і доброзичливці в парламенті, і ті, хто хоче під час звіту попіаритися і зробити гучні політичні заяви.

«Головна інтрига – затвердження програми уряду ще на один рік. Тому що це дає імунітет Кабміну на рік. Фактично жодному уряду в Україні не вдалося двічі затвердити свою програму. Яценюку 2016 року це не вдалося і, зрештою, він пішов у відставку», – підкреслив фахівець у коментарі 24.

Проте, запевнив він, незалежно від того затвердять програму чи ні – відставки уряду не буде.

«У парламенті немає навіть необхідної кількості голосів, 150, щоб внести до порядку денного питання про недовіру уряду. Для цього потрібна змова в самій коаліції, але не думаю, що до цього дійде. Тим більше, що зараз почався ріст економіки. Тому навряд чи хтось з коаліції піде на ризик, щоб спровокувати політичну кризу, наслідком якої можуть бути дострокові парламентські вибори», – наголосив політолог.

За його словами, певний популізм у роботі уряду є. наприклад, резонансне зростання мінімальної зарплати. Це означає, стверджує експерт, що уряд сподівається на певну політичну пролонгацію.

Із іншого боку, додав фахівець, таким чином Кабмін вибив ґрунт у тої частини опозиції, яка наприкінці 2016 року влаштовувала акції протесту, накручуючи внутрішнє протистояння. Підняття зарплат збило цю хвилю. Це елементи політичної боротьби.

«Проте успіхи, про які говорить уряд, треба громадянам відчувати на власний кишені. Інакше все це залишиться на рівні розмов і рано чи пізно призведе до політичних потрясінь», – підсумував аналітик.

399 total views, 1 views today

Коментарi

Коментарiв