Кремль хоче змусити Україну оголосити воєнний стан – Марчук

1026
Представник України в Тристоронній контактній групі Євген Марчук

Російська Федерація готує дії, які змусять українську владу оголосити воєнний стан. Таку думку висловив представник України в Тристоронній контактній групі Євген Марчук на форумі з оборони та безпеки.

«Знаючи, що і як робить Росія у прямому воєнному сенсі й за допомогою інших технологій, припускаю, що РФ може спровокувати Україну і буде нібито правильним рішення про введення правового режиму воєнного стану. Можливо, не на всій території»,   – підкреслив Марчук, передає Gazeta.ua.

«Оголошення воєнного стану – надзвичайно гостра, відповідальна і складна процедура. Президент Петро Порошенко на критику відповів, що закон є і указ підписаний. Але він почне діяти лише після того, як його ухвалить Верховна Рада. Тобто, в Україні підписали указ про можливість введення правового режиму воєнного стану. Це сталося, коли була дуже гостра ситуація на фронті», – зазначив представник України у Мінську.

За його прогнозом, після повернення окупованих територій Донбасу під контроль України Київ зіткнеться зі спротивом місцевих жителів та багатьма іншими проблемами.

«Нас цікавить обстановка серед населення на тимчасово окупованих територіях… Із різних джерел відомо, що там існують дуже серйозні різного роду фобії», – зауважив дипломат.

«Уявіть собі, що російські війська пішли, 36 тисяч – два армійські корпуси – військових розбіглися. І українська влада повертається. Для центральної влади буде море сюрпризів, зокрема негативних, несподіваних. Не кажучи про те, що ті люди перебувають під впливом російської медійної машини. Ще й ситуація накручує фобії, адже могили є по обидва боки», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв