Україні хочуть втулити вугілля з ОРДЛО на 2 мільярди – політолог

453
Політичний експерт Кирило Сазонов

Україна вимкнула електроенергію у так званій ЛНР. Така ж доля може чекати і на непідконтрольні території Донецької області. Більше того, міністр енергетики України Ігор Насалик заговорив про можливе припинення водопостачання. Наскільки виправдні такі підходи української влади – пояснив політичний експерт Кирило Сазонов.

На цьому тлі експерт зауважив, що вважає Мінські домовленості абсолютно безперспективними.

«Це спроба втулити нам ОРДЛО з «особливим статусом». На Україну повісять фінансування, їм надати право блокувати нашу зовнішню політику, мати свою поліцію, суди, прокуратуру. Якщо Крим – ціль для захоплення, то Донбас – інструмент впливу на всю Україну», – підкреслив в ефірі Радіо Свобода Сазонов.

Щодо технічної частини, стверджує він,  рішення було юридично вимушеним, неминучим.

«Після так званої «націоналізації», яка по факту рейдерське захоплення підприємств, в Луганській і в Донецькій областях ми позбавлені будь-якої можливості з ними укласти договори, чого Росія і хотіла. Припустімо, Міненерго підпише який договір чи Луганська обласна енергокомпанія з «Водоканалом» «ЛНР» щодо енергозабезпечення – все, ми фактично визнаємо «статус». Росія робить крок назад і дивіться: в Україні громадянська війна, Київ з Донецьком домовляємося – ми тут ні до чого!», – зазначив політолог.

Коментуючи ситуацію з водоканалом він запевнив, що міністр Насалик абсолютно не розуміється в ситуації.

«Водоканал іде на Донецьк не з Харківської області, а з району Красного Лиману через Краматорськ, Слов’янськ, Дружківку і на Маріуполь. Зупиняємо постачання води на Донецьк – лишаємо без води Маріуполь. Це не Авдіївка, де 12 тисяч і можна підвозити воду, а 300-тисячне місто! Тут тримаємо одне одного за горло – вода йтиме. Плюс, за всіма нормами ООН, у схожих ситуаціях, коли йдуть бойові дії, відклювати світло можна, воду – ні. Це вже гуманітарні порушення», – наголосив експерт.

За його словами, через світло також усі не дуже постраждають.

«Зараз Луганськ переплели через підстанцію «Перемога» у Краснодоні, а її – через місто Шахти в Ростовській області. Відімкнути Донецьк не можемо – всі чотири лінії 110 йдуть на Авдіївський коксохім із окупованої території. Роблять обхідну лінію. Якщо ж відрізаємо Донецьк від української електроенергії, вони під’єднуються по лінії Амвросіївка-Донецьк, Таганрог-Амвросіївка і знову виходять на Шахти, на Ростовську атомну. Лінія там надпотужна – 220», – підкреслив фахівець.

У цілому, вважає він, російська стратегія – повний контроль над Україною.

«Вони спробували блокаду (коли це робить держава, то це не блокада, а юридичне рішення) – ми відмовилися купувати там будь-що, бо в нас вкрали шахти, заводи, а тепер пропонують купити їхню продукцію. Але Росія хтіла, щоб ми підписали хоч якийсь договір. Не пішли. Тоді сказали: ми на Україні заробимо і підтримаємо всі ці «ЛНР» і «ДНР» грішми – вивеземо вугілля і залізо в Росію, оформимо на російські «прокладки» і продамо в Україну. Знову не вийшло – Україна відмовляється. Зараз з’являється якась грузинська фірма. «Центренерго» купує у неї вугілля на 2 мільярди – 700 тонн антрациту, якого нам якраз не вистачає. Парадокс – вся Грузія добуває 400 тонн і не антрациту! Дуже схоже, що нам зараз на 2 мільярди хочуть втулити вугілля з ОРДЛО», – підсумував Сазонов.

Коментарi

Коментарiв