Чи повертати за будь-яку ціну? – що Україні робити з Донбасом

448
Фахівець оприлюднив покроковий план повернення Донбасу Україні

Директор програм міжнародної і внутрішньої політики аналітичного центру Український інститут майбутнього Юрій Романенко запропонував свою формулу дій України щодо Донбасу: спочатку стабілізація ситуації, далі накопичення ресурсу, що дозволить Україні посилити військово-політичні, дипломатичні інструменти і м’яку силу, потім реінтеграція окупованих територій та їх реконструкція.

«По-перше, ми не повинні виходити з мінського процесу, хоча він і не працює. Якщо розірвемо Мінські домовленості, не запропонувавши альтернативи, то ЄС і США просто цього не зрозуміють і знімуть санкції. Але це не означає, що варто прив’язувати нашу політику до санкцій, виконуючи вимоги Заходу, який захищає свої інтереси і може розіграти українську карту в пакеті з іншими картами (Близький Схід, Північна Корея і так далі)», – висловив думку у коментарі НВ фахівець.

По-друге, стверджує він, слід ухвалити закон про окуповані території, який внесе ясність і визначення в суть процесів на Сході України.

За словами Романенка, потрібно законодавчо чітко визначити, хто є агресором, хто несе відповідальність за агресію, в яких відносинах з окупованими територіями ми перебуваємо, як жителі цих територій можуть реалізувати свої права в державі Україна.

«Це дозволить розв’язати і проблему внутрішніх конфліктів,оскільки невизначеність відносин з «ЛДНР» породила контрабанду і величезні зловживання, які призвели до блокади і зростання напруженості всередині України», – пояснив аналітик.

«По-третє, якщо того зажадає ситуація, наприклад виникне тиск з боку західних партнерів, ми повинні провести загальнонаціональний референдум з питання статусу окупованих територій», – вважає експерт.

На його переконання, Заходу буде вкрай складно тиснути на Україну, якщо позиція держави буде заснована на рішенні народу.

«У будь-якому разі після Brexit такий хід буде логічним і зрозумілим. Нам потрібно зосередитися на тому, щоб повернення територій сталося тоді, коли ми до цього будемо готові і зможемо переварити їх, щоб стати сильнішими. Наша політика повинна породжувати силу, а не слабкість. Тоді більше ніхто не зможе нас окупувати», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв