«Відрізати усю ту нечисть» – Шкляр зробив скандальну заяву про Крим і Донбас

1334
Український письменник Василь Шкляр

Відомий український письменник Василь Шкляр заявив, що Україна ніколи не поверне свої кордони 2014 року. БільУкраїше того, він запевнив, що державі не слід і намагатися повернути окуповані Крим та Донбас.

Таку заяву Шкляр зробив в інтерв’ю виданню Волинські новини.

За його словами, Україні не варто вживати термін «тимчасово окупований» щодо Криму.

«Багато наших політиків із телячим ентузіазмом на кожному кроці викрикують, що Крим – наш, що ми його повернемо. Та він ніколи нашим не був і не буде», – стверджує письменник.

Він додав, що 1954 року тодішній глава СРСР Микита Хрущов просто віддав Крим Україні. Тоді ж Хрушов, зазначив Шкляр, хотів подарувати литовцям Калінінградську область, проте Литва не захотіла цього.

«Вони кістьми лягли, щоб не взяти ту землю, яка стала б фактором русифікації, фактором чужого впливу. Вони залишилися на маленькій території, але самі там господарювали. А нам, українцям, треба все: від Сяну до Дону і до Північного полюса», – переконаний автор.

Також він зазначив, що єдиними, хто має моральне право сказати, що не віддасть жодного клаптика української землі, – це українські військові, “бо вони готові за це віддати життя”.

«Політики взагалі не мають права дискутувати на тему територіальної цілісності. Для них ця тема – табу, а я можу говорити, що схочу, бо в мене посада вища, ніж у президента», – вважає письменник.

Крім того, він висловив переконання, що Україна ніколи не поверне кордони 2014 року.

«Ті люди щасливі, що живуть у Росії. Не треба забирати в людей щастя. Донбас для нас – чужа чужина. На тему українсько-російської війни я висловлюю дуже непопулярні речі. Переконаний, що та територія не варта життів найкращих українців», – заявив Шкляр.

Він також зізнався, що нерідко чує на свою адресу звинувачення ледь не у сепаратизмі, бо письменник готовий «віддати ці землі».

«Проте у мене є кращий план повернення: відрізати усю ту територію, ту нечисть від нас, збудувати свою сильну державу, а тоді вже приєднувати кого завгодно, але на своїх умовах. Бо виходить так, що хочемо не Донбас приєднати до України, а навпаки», – розповів автор.

Коментарi

Коментарiв