Гонтарєва ввела в оману суспільство своєю заявою про відставку – фінансист

559
Експерт розповів, чи може Лавренчук замінити Гонтарєву на посаді очільника НБУ

Президент України Петро Порошенко запропонував главі правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимиру Лавренчуку очолити НБУ, про що повідомив кореспондент видання Bloomberg Володимир Вербяний. Про те, наскільки реальне затвердження кандидатуру Лавренчука – розповів колишній член Ради НБУ, фінансовий експерт Василь Горбаль.

«Ми колись перебирали різноманітні кандидатури, при тому це було ще задовго до заяви Гонтарєвої, яка спричинила подібний парад кандидатів. Тобто мені здається ще в минулому році, коли питання стояло дещо гостріше, коли були мітинги під НБУ, не будемо говорити про приводи цих мітингів, наскільки вони штучні, нештучні. Вони тоді обговорювали питання можливої відставки, я зокрема назвав різні кандидатури, при цьому не тільки я, а й інші експерти називали серед них і прізвище Лавренчука», – зауважив в ефірі Голосу Столиці фахівець.

На його думку, у Порошенка є декілька прізвищ, і вибір, напевно, почнеться вже після травневих. При цьому, стверджує Горбаль, можливо те, що Гонтарєва ще на певний час залишиться, всі дії щодо звільнення і призначення на посаді описані в законі про НБУ, і відповідно тільки за рішенням ВРУ.

«Тому все ще може бути витягування цього питання до осені, але нема таких дат, що я от написала заяву і через місяць її мають задовольнити. Це хтось помилково порадив, або просто особисте враження Гонтареєвої з огляду на минулу роботу чи просто спілкування з колегами з бізнесу, де подібні правила існують. Тому в зв’язку з цим вона і в оману ввела суспільство, всіх тих, хто коментував цю заяву, тому нема терміну до 10 травня, є бажання голови Нацбанку, відповідно, що спричинило обговорення як у адміністрації президента, так і в експертному середовищі, і взагалі», – підкреслив фінансист.

Він також розповів, що працював із Лавренчуком, коли він був головою правління.

«Нагадаю, що власне він був ініціатором свого часу повернення до валютних кредитів фізичних осіб, ми пам’ятаємо, які наслідки цього були, але за той час змінилось дещо законодавство стосовно НБУ, і більш жорсткіші вимоги стосовно кандидатів взагалі як в Раду НБУ, так і на керівні посади, тобто афілійованість з банківськими структурами практично виключається. Якщо серйозно це питання буде обговорюватись, то потрібно перестати бути акціонером чи власником банків при всій повазі до нього та його кандидатури. Тобто це питання конфлікту інтересів, яке потрібно буде якось вирішити», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв