Експерти: Цивільні об’єкти в Україні незахищені від атак дронів

457
Повторення ситуації з Балаклеєю досі не виключене - експерти

Українські АЕС та інші цивільні об’єкти й досі не захищені від можливих диверсій. Повторення Балаклії і досі не виключене. Про це попередили експерти напередодні «Євробачення-2017», що пройде у Києві.

Як підкреслив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, нині можна говорити лише про поодинокі випадки використання українських та закордонних систем РЕБ на Донбасі, тоді як потреби в таких комплексах лише на театрі бойових дій складають сотні одиниць. Про це ідеться у статті DW.

За словами заступника міністра оборони України Ігоря Павловського, на лінії зіткнення на Донбасі РЕБ таки використовуються, але здебільшого їхні застарілі зразки. Виробництво ж нових комплексів РЕБ і досі перебуває на стадії впровадження.

«Розробляються десятки новітніх засобів РЕБ. Їхні зразки напрацьовуються в межах конструкторських розробок і зараз вже  проходять державне випробовування, орієнтовно, до кінця цього року. Після цього вони мають бути поставлені на серійне виробництво», – зазначив посадовець.

Натомість, заявив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, член правління Громадської спілки «Ліга оборонних підприємств України» Сергій Згурець, цивільні об’єкти в Україні і досі абсолютно незахищені від можливих атак дронів.

«Оборонний бюджет України доволі обмежений і зараз головний наголос робиться на забезпеченні новосформованих військових бригад бронетехнікою та артилерійськими системами. Лише через набивання гуль в таких випадках, як у Балаклії, формується розуміння того, що в сучасній війні перемагає не той, хто має більше традиційних озброєнь, а той, хто здатен ефективно протидіяти перешкодам зв’язку та керування, а також захистити структури керування армією», – розповів фахівець.

Коментарi

Коментарiв