Це грубе порушення Конституції – правозахисник про припинення громадянства Артеменка

386
Ляшко заявив, що нардепа Андрія Артеменка фактично позбавили громадянства

Рішення про позбавлення громадянства народного депутата Андрія Артеменка України, якщо воно справді було, суперечить принципам правової держави. Таку думку висловив голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

«Якщо це не фейк, то грубо порушена Конституція, за якою ніхто не може бути позбавлений громадянства. Гру з «позбавити» і «припинити» можна залишити без уваги, тим більше, що наслідком очікується позбавлення статусу нардепа в парламенті і подальші переслідування у зв’язку з кримінальним провадженням за статтею 111 (державна зрада)», – підкреслив Захаров у своєму Facebook.

Він зауважив, що згідно зі статтею 19 Закону про громадянство підставою для втрати громадянства може бути набуття громадянства іншої країни.

«Ця очевидна суперечність має вирішуватися на користь Конституції, яка має найвищу юридичну силу, допоки Конституційний суд не розтлумачить цю колізію. Це перше за майже 26 років Незалежності рішення такого ґатунку, і, як на мене, воно суперечить принципам правової держави. Який же розумник радить ухвалювати такі антиправові акти? Бо це не що інше, як вибіркове застосування закону», – резюмував правозахисник.

Коментарi

Коментарiв