40% справ НАБУ пов’язано з держпідприємствами, де простіше красти – Шабунін

331
Очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін

Національне антикорупційне бюро України працює уже два роки. Відтак, у відомстві похвалилися своїми досягненнями. Зокрема, повідомляється, що НАБУ розслідує корупційні злочини, збиток від яких становить 85 мільярдів гривень. Наскільки насправді ефективне Бюро – розповів очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Давайте порівняємо з кращим світовим досвідом – таким органом є румунський антикорупційний директорат. Усі чули про кількох прем’єрів ним посаджених, мера столиці, депутатів і багатьох інших. Так от румунський директорат почав затримувати когось рівня народних депутатів на сьомий рік своєї роботи», – підкреслив в ефірі Голосу Столиці активіст

Щодо українських колег, додав він, то за перший рік розслідувань Антикорупційне бюро висунуло підозру діючому голові ЦВК, діючому голові фіскальної служби, чинному главі Рахункової палати, діючому міні-олігарху (Онищенко – ред.), схемам якого 15 років, і одному з лідерів «Народного фронту» – Мартиненку.

«Як на рік розслідувань, дуже непогано», – запевнив Шабунін.

Проте, зауважив він, проблема України полягає в тому, що суд нереформований український.

«Якими б не були чудовими розслідування, якими б не були залізобетонними докази, кінцеве рішення виносить суд. Із українськими судами, вони навіть не вбивають справи, вони затягають. До тих 60-ти справ, які подані в суд, більшість навіть не почали розглядатися – то суддя захворів, то перенесе, то знов захворів, то самовідвід, бо в процесі публічному буде видна доказова база», – наголосив глава Центру протидії корупції.

За його словами, нині Антикорупційне бюро взялося «схлопувати схеми», які працювали десятиріччями. Наприклад, схемі спільного видобутку – це так звана схема Онищенка – 15 років.

«40% справ Антикорупційного бюро – це справи по державних підприємствах, це найпростіший спосіб красти наші з вами гроші, так звана справа Мартиненка, коли фактично на одній транзакції через компанію посередника наша державна компанія переплатила 17 мільйонів доларів. І от ніхто раніше не брався за ці золоті дійні корови корумпованої еліти. Антикорупційне бюро взялося, і вже показує тут результат. Хоча я погоджуюсь з вами, що кінцевий результат – це посадка в тюрму та конфіскація, тут без суду не обійтись», – резюмував активіст.

Коментарi

Коментарiв