«У Росії немає інших способів»: експерт пояснив, навіщо Путін розв’язує війни

614
Військовий експерт, аналітик Олексій Арестович

Щоб повернути Росії статус світового лідера, Кремлю необхідно зробити два кроки: з вибаченнями повернути анексований Крим Україні і перейти на бік Заходу в боротьбі з правлячим у Сирії режимом. Таку думку висловив військовий експерт Олексій Арестович.

За словами фахівця, аби повернути РФ в стан світового лідера, російська влада і особисто Путін повинні «віддати Україні Крим, визнати це страшною помилкою, виплатити компенсацію. І посилити західну коаліцію в боротьбі з ІДІЛ, із режимом Асада, тобто чітко перейти на бік Заходу».

Проте, підкреслив Арестович, «вони не хочуть цього, оскільки коли вони перейдуть на сторону Заходу, з’ясується, що вони не те, що номер три, а номер тридцять три».

Також експерт констатував, що сьогоднішній Росії «нічим конкурувати» з Заходом.

«Сукупний бюджет Росії менше одного бюджету штату Нью-Йорк разом із містом Нью-Йорк. Вони мало впливають на світ економічно; ринок енергоносіїв Європи теж дуже сильно диверсифікується. Ще один інструмент – ядерна зброя – не є серйозним аргументом. Вона є серйозним аргументом тільки в разі величезної війни, але війна часто ведеться не військовими засобами – економічними, soft power та інше. Тут вони вкрай слабкі», – наголосив у коментарі Обозревателю аналітик.

«Всерйоз будується важкувато. Тому вони й ініціюють військові конфлікти», – запевнив Арестович.

На його переконання, нині Кремль просто не має інших способів управління міжнародною ситуацією.

«Вони намагаються повернутися в систему багатополярного світу, коли четвірка або п’ятірка держав збирається і вирішує всі питання, а всі інші повинні віддати під козирок і виконувати. А світ так не працює. Захід дуже жорстко конкурує між собою. Росії нічим конкурувати. Тому Путін хоче створити штучні умови для конкуренції через питання безпеки», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв