Чи мітить Гройсман у крісло президента – думка політолога

325
Експерт пояснив, чи прагне Гройсман замінити Порошенка на посаді президента

Політичні плани чинного Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на найближчий термін – це якомога довше утриматися в кріслі прем’єра. Мінімум – до парламентських виборів 2019 року, оскільки він прагне стати тим главою уряду, який зміг протриматися в цьому кріслі на чолі коаліції в непростих економічних умовах. Таку думку висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

За словами фахівця, цілком імовірно, що Гройсман хоче очолити список партії. Проте не треба забувати, що Україна – парламентсько-президентська республіка. І в прем’єра досить багато повноважень.

Водночас, запевнив Леонов, поки у Гройсмана немає президентських амбіцій. Прем’єр більше зацікавлений у тому, щоб Петро Порошенко переміг вдруге на президентських виборах.

Такі плани, стверджує політолог, у Гройсмана можуть з’явитися тоді, коли в нього будуть підстави показати громадянам свою історію успіху в масштабах країни.

«Потрібен час, щоб продемонструвати свій успіх. Із цієї точки зору прем’єр перебуває з президентом в одному човні. Тому що успіх уряду – це буде успіх президента, і Гройсману вигідно, щоб Порошенко переміг на виборах вдруге. А після цього він почне задумуватися про подальші кроки. Тому що друга каденція Порошенка дозволить йому напрацьовувати свій бекграунд», – підкреслив у коментарі 24 експерт.

Саме тому, додав він, проведення урядом на чолі з Гройсманом земельної, податкової і інших реформ важливі. Це дозволить запустити нові механізми і інструментарії, щоб сформувати історію успіху країни і власну. Після цього Гройсман дійсно зможе сказати, що він – один із реформаторів.

Коментарi

Коментарiв