Деканоїдзе: В Україні стара влада лізе крізь вікна назад у політику, коли їх виганяють через двері

420
Колишня очільниця Національної поліції України Хатія Деканоїдзе

Екс-очільниця Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, яка нині повернулася у грузинську політику, назвала головні фактори, що сприяють українській корупції.

По-перше, стверджує Деканоїдзе, одним із факторів, що породжує корупцію в Україні, є бюрократія.

«По-друге, недостатня політична воля. По-третє, не єдина команда в уряді. Такий реваншизм, особливо після Майдану, коли всі старі сили з усією силою хочуть залишитися і повертаються, коли ти їх виганяєш через двері, а вони через вікно повертаються, не сприяє скасуванню корупції», – підкреслила екс-глава Нацполіції в інтерв’ю Апострофу.

Крім того, додала вона, ідеться про економічні фактори.

«Як уряд може витрачати на тих же переміщених осіб, коли тіньова економіка дуже сильна? Країні потрібна дуже хороша державна інституція, у якій реально є державне мислення. Ви знаєте, кілька разів я чула, що корупція – це ментальне явище в наших країнах. Ні, це не так. Це не ментальне явище. Це інституційна проблема», – переконана політик.

За її словами, у першу чергу політична воля має бути у президента та прем’єр-міністра.

«Мене дуже дратувало, коли говорили, що уряд поділяється на реформаторів і нереформаторів. Як можна таке говорити? Якщо весь уряд не займається реформами, кожен по собі, то результату не буде. Політична воля – це коли всі в одному напрямку працюють на скасування корупції. У правоохоронних органах, наприклад, те ж саме: поліція реформується, а де прокуратура та судова система?», – наголосила колишня очільниця НПУ.

«Якщо тільки одна поліція – тоді цього недостатньо. Зараз, до речі, мої друзі, у яких дуже успішний бізнес в Грузії зі страхування, довго вивчали український ринок, вирішили, щоб зайти, потрібно інвестувати в Україну. Але це практично неможливо. Розумієте, коли нещодавно соцмережі гриміли листом нібито від Tesla Гройсману, ніхто навіть не задумався, що це фейк», – резюмувала Деканоїдзе.

Коментарi

Коментарiв