Прогноз: При збереженні санкцій ресурсів РФ на Донбасі вистачить на рік

349
Експерт оцінив ситуацію з припиненням поставок української електроенергії в ОРЛО

Неправильно думати, що коли зараз серед мешканців тимчасово окупованих територій налічують 80% нелояльних до України, то відключення їм світла призведе до того, що таких людей механічно побільшає на кілька відсотків. Про це розповів екс-міністр палива і енергетики Олександр Гудима, оцінюючи ситуацію з припиненням поставок української електроенергії в ОРЛО.

«Чому ми повинні безкоштовно постачати на окуповані території газ, воду, електроенергію? У такому разі слід було відверто сказати українцям: мовляв, ми не можемо вплинути на РФ, щоб вона звільнила Донбас, але при цьому хочемо мати добрий вигляд в очах жителів ОРДЛО. Тому гайда платити їм пенсії, а можливо, ще й зарплати на «віджатих» підприємствах», – підкреслив Гудима.

«Якщо провести опитування на тему: чи готові ви невизначений час платити зі свого бюджету за воду, електроенергію, газ, щоб не відштовхувати від себе і без того вже відірвані території, – навряд чи більшість українців погодяться на таке. Бюджет країни дірявий, влада й так ледь кінці з кінцями зводить», – зауважив у коментарі Слову і Ділу фахівець.

За його словами, якщо санкції світової спільноти щодо РФ будуть збережені, то ресурсів Росії вистачить ще на рік. Зараз Путін не може давати задню на Донбасі: попереду у нього – президентські вибори, він повинен мати вигляд сильного. Для цього йому потрібно утримувати захоплені території.

«Стратегічне рішення по Донбасу у Кремлі навряд чи існує», – додав експерт.

«Оголошувати цей регіон, як Крим, частиною Росії Путін не хоче і не може. Невідомо, якою буде ситуація за півроку-рік, якщо він не почне нової агресії проти України чи якоїсь іншої країни. Йому нічого не лишається, окрім як перемкнути Донбас на поставки російської електроенергії і платити за це. А потім у судах показувати пальцем: там українська територія, і платити повинна Україна. Зараз РФ так чинить з газом. Ми ж газ не купуємо для окупованих областей, а рахунки нам виставляють», – запевнив екс-міністр.

На його переконання, імовірно, що РФ в судах виставлятиме рахунки Україні і за спожиту ОРДЛО електроенергію.

«У суді РФ буде говорити, що поставляє українцям електроенергію, і вимагатиме оплати. А насправді кому вони постачають? На підприємства, які самі ж і «віджали». Населення там споживає чверть електроенергії, а три чверті – промисловість. У цій ситуації нічого не робити Києву – шлях у нікуди. Треба було ухвалювати рішення. Незважаючи на всі проблеми, що виникають, це вимушений і виправданий крок», – резюмував Гудима.

Коментарi

Коментарiв