Янукович поскаржився ЄСПЛ, що його заочне засудження є незаконним

366
Янукович подав скаргу до ЄСПЛ про незаконність його заочного засудження

Екс-президент України Віктор Янукович і його захисники подали скаргу до Європейського суду з прав людини з приводу спроби незаконного заочного засудження і ненадання доступу до участі в судовому процесі.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив адвокат Януковича Віталій Сердюк.

«Янукович дійсно передав нам своє звернення до ЄСПЛ, оскільки вважає незаконним його заочне засудження за статтею «державна зрада», і заявляє про відсутність доступу до участі в процесі», – сказав Сердюк.

Адвокат зазначив, що ця заява була прийнята українською стороною захисту, передано представнику британської адвокатської контори Джозефу Росманом і днями має бути направлено в ЄСПЛ.

Також Сердюк переконав, що буде присутній 4 травня на підготовчому засіданні Оболонського районного суду Києва. «Повірте, буде цікаво», – сказав він.

Підготовче засідання по справі про державну зраду екс-президента Януковича почнеться в Оболонському районному суді Києва 4 травня о 10:00. Автоматизована система розподілу справ уже визначила колегію суддів, головуючим в якій буде голова суду Владислав Дев’ятко. Засідання суду буде проходити у відкритому режимі.

Напередодні, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що на процесі проти екс-президента України Віктора Януковича будуть дотримані всі права підсудного, гарантовані українським законодавством.

Нагадаємо, 20 січня 2017 року Печерський райсуд Києва дозволив Генпрокуратурі проводити заочне слідство у справі про державну зраду Януковича.

А 14 березня Луценко заявив, що Печерський райсуд Києва не може розглядати обвинувальний акт у державній зраді відносно Януковича, оскільки всі судді брали участь в розгляді тих чи інших питань в рамках досудового слідства у цій справі.

Коментарi

Коментарiв