В АП розглядають три сценарії розвитку політичної ситуації

595
На Банковій розглядають можливі варінти розвитку політичної ситуації в Україні

В Адміністрації Президента розглядають декілька варіантів розвитку політичної ситуації в Україні: переформатування коаліції та структур влади, заморожування ситуації до 2019 року або дострокові парламентські вибори восени 2017.

Анатолій Октисюк, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень, стверджує, що Зважаючи на складну внутрішньополітичну конкуренцію та геополітичну кон’юнктуру, ймовірність реалізації кожного із цих сценаріїв є досить високою.

«У середині травня буде вже зрозуміло, яку лінію поведінки обере Петро Порошенко, і як завершаться коаліційні торги, адже поки тривають активні консультації між основними особами, які зацікавлені в ситуації», – стверджує експерт для «Апастроф».

Підсилення коаліції та переформатування структур влади, яку підтримує частина оточення президента вважає, що перерозподіл посад в центральних органах влади допоможе знизити політичну напругу та послабити популістів шляхом перезавантаження коаліції.

Окрім цього, застосування такого сценарію, на думку його прихильників, стабілізує економічну ситуацію, а це в свою чергу, допоможе владі впевненіше почуватися і краще підготуватися до виборчих кампаній у 2019 року.

«Також у підсиленні коаліції зацікавлений прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який прагне продемонструвати економічний ріст та показати свою політичну ефективність. З цією метою Гройсман особисто взявся врегульовувати «сміттєве питання» мера Львова Андрія Садового», – стверджує Октисюк.

Другий сценарій, який полягає у заморожування ситуації до 2019 року, підтримує найближчого бізнес-оточення президента. Вони переконані, що його президентству нічого не загрожує.

«Також на 2019 рік відсутній виражений опонент, який може становити загрозу Порошенку (Арсеній Яценюк і Андрій Садовий суттєво обмежені в доступі до ресурсів). Бізнесова група інтересів в Апараті Президента переконує Порошенка, що всі вакантні посади необхідно заповнити своїми людьми за квотою БПП, і внутрішнього запасу міцності вистачить, щоб виграти вибори в 2019 році».

Сценарій номер три – дострокові вибори восени 2017 року – став особливо активно обговорюватися в експертному середовищі та кулуарах влади після затримання детективами НАБУ соратника Арсенія Яценюка – Миколи Мартиненка.

Проте, на думку Анатолія Октисюка, «Народний фронт» не зацікавлений у в дострокових виборах і готовий до максимальних поступок, аби лише зберегти існуюче становище. Тому сценарій дострокових виборів на осінь 2017 року все-таки видається малоймовірним.

«Незалежно від того, який сценарій розвитку політичної ситуації обере Петро Порошенко, владі необхідно продовжувати курс реформ. Дострокові парламентські вибори без кардинальних змін правил гри не змінять політичну ситуацію та не призведуть до перезавантаження політичних еліт», 0 підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв