Навального позбавили права балотуватися в президенти Росії

347
Російський опозиціонер не зможе висунути свою кандидатуру на виборах президента РФ 2018 року

Російський суд визнав законним вирок опозиціонеру у справі Кировлеса, позбавивши його таким чином можливості висунути кандидатуру на виборах-2018.

Суд Кіровської області РФ визнав законним повторний вирок опозиціонеру Олексію Навальному і бізнесменові Петру Офіцерову по так званій справі Кировлеса, відхиливши апеляційну скаргу сторони захисту.

Таким чином, один з лідерів російської опозиції позбавлений можливості балотуватися в президенти країни-агресора в 2018 році.

Про це повідомляє російське інформагентство Інтерфакс.

Як зазначає ЗМІ, відповідно до закону РФ про вибори президента, вирок, який вступив в силу, позбавляє Навального права висувати свою кандидатуру на пост глави держави протягом наступних 10 років, якщо суд не зніме з нього судимість.

Сам опозиціонер неодноразово вказував, що російська Конституція дозволяє обиратися всім дієздатним громадянам, крім тих, хто знаходиться в місцях позбавлення волі.

Теоретично Навальний зможе взяти участь в президентських перегонах, якщо Європейський суд з прав людини визнає повторний вирок російського суду незаконним (у зв’язку з чим може відбутись його скасування) або якщо Конституційний суд країни-агресора визнає право політика на участь у виборах.

Коментарi

Коментарiв