За 10 років Донбас може повністю зникнути

666
Через десять років донецький регіон буде повністю ліквідований через підтоплення.

Через згубну діяльність терористів в ОРДЛО Донбас чекає екологічна катастрофа. Вчені заявляють, що за десять років регіон може повністю деградувати через зупинку відкачування води в шахтах.

Діяльність терористів «ДНР» і «ЛНР» несе донецькому регіону і його навколишнім територіям низку серйозних екологічних загроз, на які людина не зможе вплинути, – інформує Цензор.НЕТ.

Причиною такої ситуації може стати неконтрольований «військовий» процес зупинки вугільних шахт». Відзначається, що в останні роки відкачка води на виробках в Донбасі сильно скоротився, що привело до повсюдного підйому шахтних вод і затоплення нижніх гірських горизонтів.

«Це буде 15 тисяч квадратних кілометрів солоних боліт, зі зруйнованими трубопроводами, шосе і залізницями, неможливістю капітального будівництва і майже повною відсутністю власних джерел питної води. Процес деградації буде супроводжуватися десятками локальних гідроударів, еквівалентних землетрусам в 3–4 бали, що тягнуть за собою руйнування комунікацій і будівель. При цьому справа може не обмежитися територією ЛДНР – існують серйозні транскордонні ризики для південного регіону Росії з центром у Ростові-на-Дону і спільного з Україною Азовського моря», – застерігають експерти.

Описаний сценарій деградації промислового району існував і раніше, але війна різко прискорила катастрофічний перебіг процесу. Вчені згодні з такою оцінкою. Йдеться про зміну геологічної структури в регіоні, на яку людина вже вирішальним чином вплинути не зможе.

Українською частиною групи, що проводила польові дослідження в листопаді 2016 року, керує гідрогеолог, доктор технічних наук Євген Яковлев (головний науковий співробітник Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України).

«Що відбувається зараз, толком ніхто не знає. Які шахти припинили роботу, які вийшли в режим повного затоплення по типу міста Стаханова – ці дані можна зібрати зараз з тих територій тільки «в телефонному режимі»», – говорить Яковлев.

Він також зазначив, що за наявними сьогодні даними, через десять років донецький регіон буде повністю знищений через підтоплення.

Коментарi

Коментарiв