Путін захоче великих поступок від Києва в обмін на контроль над кордоном

403
Путін віддасть контроль над кордоном після великих поступок з боку України

Відновлення контролю над непідконтрольною ділянкою російсько-українського кордону до чергових президентських виборів у Росії можливо тільки в обмін на великі поступки зі сторони України.

Таку думку «Обозревателю» висловив генерал-полковник у відставці, колишній начальник Генерального штабу ЗСУ, колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата.

Коментуючи слова канцлера Німеччини Ангели Меркель про необхідність відновлення контролю над кордоном, він зауважив: «Відверто кажучи, я ставлюся дуже скептично до таких заяв».

«За моїми оцінками, на сьогоднішній день Росія не може спустити на гальмах все те, що було зроблено до цього, і зажадає натомість якихось поступок зі сторони України. Це тривалий процес. Вони будуть йти назустріч світовій спільноті, побажанням Заходу, проте з положення, у якому опинилася Росія, вони постараються вийти красиво. Для цього потрібно, щоб Україна погодилася на деякі поступки в питаннях Криму», – припустив генерал.

На його думку, як і раніше сухопутний коридор до Криму вкрай важливий для Кремля. «Це може бути однією з умов, все інше не важливо для Російської Федерації», – переконаний Лопата.

Таким чином, до виборів президента Росії на Донбасі все буде незмінно, якщо тільки з нашого боку ніхто не наважиться піти на поступки.

Також генерал переконаний, що Путін може пожертвувати Донбасом без шкоди для власного іміджу, адже громадськість РФ настільки впевнена, що це внутрішній конфлікт в Україні.

«Зате він виграв би відносно Криму, відторгнення якого було підтримано переважною більшістю народу РФ», – запевнив Лопата.

А також генерал переконаний, що відновлення контролю над кордоном де-факто означатиме закінчення окупації.

«Якби ми мали контроль над кордоном, сепаратизм відразу ж ущух би тому що він підживлюється тільки зі сторони РФ і тільки озброєнням».

Коментарi

Коментарiв