Путін визнав, що виконати Мінські угоди неможливо, – експерт

572
Політична ситуація в Україні не дозволяє реалізувати Мінські угоди за російським сценарієм

Україну підсумки зустрічі Меркель і Путіна влаштовують. Немає ніяких стратегічних домовленостей, проривних рішень. Навпаки прес-секретар російського президента Пєсков змушений був констатувати наявність принципових розбіжностей.

Про це сайту «24» повідомив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Розбіжності проявилися в дуже значущих для нас деталях. Перш за все, ставлення до політичної частини Мінських угод і виборів на Донбасі. Меркель дуже чітко сказала: спочатку треба повернути контроль України над кордоном, а потім вибори. Це логіка, яка постійно проводиться Україною, і абсолютно заперечується Росією. Меркель показала, що тут позиції Німеччини і України збігаються», – наголошує Фесенко.

Як зазначає політолог, навіть Путін змушений констатувати, що внутрішньополітична ситуація в Україні не дозволяє реалізувати Мінські угоди за російським сценарієм.

«Дуже важлива деталь. Раніше російська сторона на кожній подібній зустрічі повторювала, як мантру, одну й ту саму тезу: «Україна повинна виконати домовленості». А далі йшло нагадування про політичну частину угод. Зараз Путін визнав, що шанс втрачено, і що виконати угоди не можна», – зауважує політолог.

Також політолог переконаний, що, доки канцлером Німеччини буде Ангела Меркель, вона не відмовиться від Мінських угод.

«Меркель – один із батьків цих угод. Тому, хоча йдеться про хвору в політичному сенсі дитину, але вона не хоче від неї відмовлятися. І намагатиметься хоч щось із них вичавити», – переконаний експерт.

Володимир Фесенко впевнений, що Меркель відмовляється від збройної місії ООН чи ОБСЄ, тому що вона реаліст і розуміє: Росія не погодиться на поліцейську місію з передачею їй контролю над кордоном і забезпечення безпеки під час виборів. Да і Захід не приймає ідею озброєної місії, адже вони не хочуть втягуватися в цей конфлікт і ризикувати життями своїх військовослужбовців.

Експерт також вважає, що бойові дії продовжаться. Москва, на його думку, взяла курс на часткове поступове заморожування конфлікту в політичному плані, але не з військової точки зору. Це зроблено також і для того, щоб знайти способи економічно самозабезпечити псевдореспубліки.

«Великі підприємства, які були під юрисдикцією України, тепер Москва через своїх операторів хоче взяти під контроль. Таким чином спробувати запустити модель самозабезпечення «ДНР» та «ЛНР». Тому що на них треба витрачати невеликі, але помітні кошти не лише на військову підтримку, а й на саме їхнє існування», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв