20 депутатів ЄП висунули жорсткі вимоги Порошенку та Гройсману

408
Депутати ЄП надіслали Порошенку листа з вимогами скасувати низку змін до законодавства

20 депутатів Європейського парламенту, які є учасниками неформальної групи «Друзі європейської України», закликали українську владу скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції.

Відповідного листа надіслано на ім’я Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та спікера Верховної Ради Андрія Парубія, повідомляє Центр інформації про права людини.

Зазначається, що євродепутати здивовані ухваленими законодавчими змінами щодо е-декларування для антикорупційних активістів.

«Ми переконані, що ці нововведення, які зараз покладені на представників неурядових організацій, що займаються протидією корупції, з вимогою публікувати декларації про їхні доходи – це непотрібний, безпрецедентний і дискримінаційний крок», – ідеться у листі.

На їхнє переконання, схвалення законодавчих змін є «проявом тиску на тих громадських активістів, які невтомно виконують надзвичайно цінну роботу щодо викриття і повідомлення про випадки корупції в Україні».

Таким чином, депутати закликають негайно переглянути прийняті законодавчі зміни щодо е-декларування і засвідчити, що зусилля української влади в боротьбі з корупцією є «щирими і серйозними».

Крім того, члени Європарламенту нагадали, що саме протест проти масової корупції на найвищому державному рівні вивів українців на Євромайдан.

Коментарi

Коментарiв