ГПУ зобов’язали розслідувати справу з нагородною зброєю, яку роздав Аваков

429
Очільник МВС Арсен Аваков роздає нагородну зброю, посилаючись на Дисциплінарний статут Збройних сил

Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України зареєструвати кримінальне провадження за фактами порушень міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим законодавства при врученні нагородної вогнепальної зброї.

Про це йдеться в рішенні суду за заявою ЗМІ, передає Українська правда.

ГПУ зобов’язали провести розслідування викладених фактів у повному обсязі, як це передбачено чинним Кримінально-процесуальним кодексом.

Суд відхилив аргументи представників Генпрокуратури, що пояснили небажання реєструвати кримінальне провадження «не викладеними в повному обсязі елементами складу злочину».

«Закон не покладає на заявника обов’язок повністю відтворювати в заяві або повідомленні про кримінальне правопорушення всі елементи складу злочину, досить викладення об’єктивних ознак злочину», – ідеться в судовому рішенні.

Очільник МВС роздає нагородну зброю, посилаючись на Дисциплінарний статут Збройних сил.

У преамбулі статуту Збройних Сил України прописано, що він поширюється на військовослужбовців, військовослужбовців запасу, прикордонників, СБУ й тощо, – але не на главу МВС і цивільних осіб.

Зазначається, що у Міністерства внутрішніх справ існує свій «Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ», що дозволяє вручати нагородну вогнепальну зброю винятково «особам керівного складу органів внутрішніх справ».

Обмежувальну норму було внесено в Дисциплінарний статут 2006 року, аби припинити роздачу нагородної зброї міністрами внутрішніх справ особам, яким ця нагорода не належить.

2015 року Аваков видав наказ про затвердження нової редакції Положення про відомчу заохочувальну нагороду МВС «Вогнепальна зброя», де замість Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ послався на Дисциплінарний статут ЗСУ.

Щоправда, наказ міністра не може скасовувати норму статуту, що має чинність закону й приймається парламентом.

Як посадова особа Аваков зобов’язаний діяти лише на підставі, у межах повноважень і способом, передбаченим Конституцією й законами – тобто за статутом МВС. Відповідно, нагородження зброєю цивільних осіб є перевищенням Аваковим наданих йому законом посадових повноважень, оскільки його дії явно виходять за межі наданих йому законом прав і повноважень, вважає заявник.

Редакцією одного з українських ЗМІ виклала аргументи в заяві про вчинення злочину, спрямованій 9 лютого 2017 року в Генпрокуратуру, й в зверненні на ім’я генпрокурора Юрія Луценка.

У ГПУ відмовилися реєструвати заяву, перенаправивши її в прокуратуру Києва. Прокуратура Києва також відмовилася реєструвати документ, указавши, що в заяві відсутні «достатні дані про вчинення злочини за викладеними обставинами».

Редакція видання виграла суди всіх інстанцій у міністерства, намагаючись отримати списки нагороджених, але Аваков їх завзято приховує, ігноруючи рішення судів. Замість списків нагороджених редакція «Українських Новин» отримує лише відписки МВС.

Коментарi

Коментарiв