РФ погодиться на перемир’я, лише коли не буде вибору – політолог

520
Політичний експерт Михайло Басараб

В іноземних партнерів України сформувався свій алгоритм щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Для Заходу найпростіший шлях до вирішення проблеми і до відновлення колишніх взаємин з Росією – зробити це за рахунок інтересів України, яку вони вважають слабшим суб’єктом у протистоянні. У цьому запевнив політичний експерт Михайло Басараб.

Як підкреслив політолог, нині Захід хоче змусити Україну виконати Мінські домовленості, підписані фактично під погрозами застосування сили, що уже ставить під сумнів легітимність і правову бездоганність «Мінська-2».

При цьому, стверджує Басараб, єдине, чого західні політики просять від Росії – забезпечити більш-менш тривалий період перемир’я. Про що під час переговорів з Путіним вкотре нагадала канцлер Німеччини Анґела Меркель.

За словами фахівця, для Путіна такий варіант – запасний. Виконання «Мінська» через тривале припинення вогню російська верхівка запустить, коли вже буде кепсько.

Тоді, вважає експерт, Путін охоче припинить бойові дії на Донбасі і разом із Заходом розпочне масований тиск на Україну, щоб ми виконали абсолютно невигідні для нас Мінські домовленості. Так виглядатиме «примус України до миру» і капітуляції. Але це не ідеальний для Кремля варіант.

«Ідеальний сценарій для Путіна – подальша підтримка політичної нестабільності в Україні з одночасними бойовими діями на Донбасі. Кремль хоче постійно тримати нашу державу, а відтак Європу і НАТО, в напрузі через постійне збройне протистояння на Сході України з можливістю розширення ареалу війни на більшу територію», – зазначив він у коментарі 24.

«Такий постійно жевріючий конфлікт виснажуватиме нас і західні держави, а заодно дозволить Путіну шукати із Заходом масштабніші компроміси. Таким є план Кремля. Ніхто не забирає у нас і наших партнерів можливості зламати його і нав’язати Росії зовсім інший сценарій, але вже через примус до миру кремлівської верхівки. Спроби шукати компроміс через примус України закінчаться тим, що наслідки пожинатиме Європа», – резюмував політолог.

Коментарi

Коментарiв