9 травня РФ хоче показати «фашистську сутність режиму київської хунти» – політолог

444
9 травня деякі українські політсили підігруватимуть Росії - експерт

Російські спецслужби намагатимуться використати свято 9 травня, щоб продемонструвати «фашистську сутність режиму київської хунти». Більше того, їм підігруватимуть деякі українські політсили. Такий прогноз зробив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

За словами політолога, провокацій під час святкування Дня перемоги варто очікувати. Однак, вочевидь, не стільки на Західній Україні, скільки на Сході і Півдні.

Леонов нагадав, що це свято тривалий час використовували для піару в Україні певні політичні сили, зокрема комуністи і Партія регіонів. У 2011-2012 роках кліше про так званих «фашистів» використала Партія регіонів, щоб спровокувати сутички учасників урочистих заходів на Західній Україні.

Потім, додав фахівець, на цій картинці «регіонали» намагалися переконати своїх виборців у тому, що на Заході України живуть «націоналісти» і «радикали».

На переконання експерта, цього року дуже активно на святкуванні Дня Перемоги буде піаритися «Опоблок», і будуть спроби спровокувати сутички серед учасників заходів.

«Щоб спровокувати сутички, достатньо просто використовувати георгіївські стрічки або радянську символіку. «Опоблок» буде якомога демонстративніше використовувати всі ці символи, щоб навмисно спровокувати зіткнення, а потім у підконтрольних ЗМІ розкручувати тему «фашистів», «націоналістів», – підкреслив у коментарі 24 політолог.

Проте, стверджує він, провокації можливі не стільки на Західній Україні, скільки на Сході і Півдні. На першотравневі свята, зауважує Леонов, якраз центром провокацій із георгіївськими стрічками стали Херсон, Миколаїв, де були невеликі сутички. Тому, можливо, щоб мобілізувати свій електорат, «Опоблок» вдасться до таких речей на Сході і Півдні.

«Тому під час святкування Дня Перемоги, дуже важлива оперативність і дії на упередження правоохоронців і, зокрема, СБУ. До речі, вони себе дуже добре проявили під час заходів в Одесі 2 травня, не допустивши сутичок», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв