Західний антрополог розповіла, як Путін використовує свій імідж

505
Путін спритно вибудовує свій імідж альфа-самця у світі - експерт

Президент РФ Владімір Путін вміло вибудував свій імідж альфа-самця, скориставшись «всесвітньою кризою чоловіків». Однак такий імідж несе в собі велику загрозу західної демократії. Цю думку висловила американський антрополог, фахівець із гендерних проблем і становища жінок у посткомуністичних країнах, професор Боудін-коледжу Крістен Ґодсе.

Експерт прокоментувала поїздки Путіна на коні з оголеним торсом і на мотоциклі з байкерами, його польоти зі стерхами і пірнання на дно моря по стародавні амфори.

Як зауважила Ґодсе, на пострадянському просторі після розвалу СРСР було зафіксовано величезну кількість так званих «надлишкових смертей» через різке падіння життєвого рівня, зростання злочинності і хвороб. Більшість померлих – чоловіки середнього віку, які загинули насильницькою смертю, спилися або вчинили самогубства.

«У світі виникло щось, що можна назвати кризою чоловіків, кризою маскулінності. І ось цей страх, невдоволення, злість великої кількості чоловіків дуже розумно використовують у своїх цілях Путін і подібні до нього політики. Вони обіцяють надію – на відновлення втраченої довіри до самих себе, на повагу, на силу. Це відмінна політична стратегія, вона приносить багато голосів, вона апелює до широких верств суспільства», – підкреслила в ефірі Радіо Свобода фахівець.

Вона додала, що Путін виявився одним із перших, хто це відчув, і почав дуже спритно вибудовувати свій імідж «батька нації» і альфа-самця. Інші лідери взяли на озброєння путінську стратегію, оскільки вона дуже ефективна.

«Фемінізм і права жінок виявилися включені сучасним капіталізмом у його арсенал боротьби за глобальне панування – проти залишків патріархального суспільства, до рис якого відноситься домінування чоловіків… У результаті нинішні лідери-мачо, критикуючи глобалізацію і неоліберальний капіталізм, обирають авторитарні ідеї, тому що демократія асоціюється якраз із капіталізмом і крахом патріархального світу», – наголосила професор.

«Головна їхня ідея – для того, щоб повернути втрачене благополуччя і національну гордість, потрібно демонтувати демократію. Саме цим успішно займається останні пару років, наприклад, турецький президент Ердоґан, не кажучи вже про Путіна. Оскільки мачо повинен самостверджуватися – у цьому випадку за рахунок того, що розчавить будь-який опір своїй політиці. І так, це не шоу, це дуже небезпечно», – підсумувала експерт.

Коментарi

Коментарiв