Історик: Прикрашати себе «колорадською» стрічкою на 9 травня – повна безграмотність

1169
Сама по собі стрічка ніколи не була ветеранським символом за радянських часів - історик

Історичні нашарування остаточно дискредитували георгіївську стрічку, яка свого часу символізувала «ратний подвиг народу в боротьбі з дуже сильним ворогом». Сама ж по собі георгіївська стрічка сьогодні не означає нічого. У цьому запевнив старший науковий співробітник Інституту історії НАН України, колишній начальник архіву СБУ Сергій Кокін.

«Іноді нові історичні нашарування дискредитують символи, які були цілком пристойними в попередні епохи. Таке відбувається не вперше», – підкреслив фахівець.

«У історичному контексті присутність у святкові дні подібних символів виправдана. Георгіївська стрічка була присутня як елемент нагород часів Другої світової війни, куди ж від цього дітися? Так, вона була, саме в цьому контексті. Георгіївська стрічка сьогодні застосовна виключно як символ ратного подвигу народу, перш за все, бійців Червоної Армії, а також як символ доблесті, виявленої народом у боротьбі з дуже сильним ворогом», – зазначив у коментарі Обозревателю Кокін.

Він також зауважив, що сама по собі стрічка ніколи не була ветеранським символом за радянських часів.

«Ми пам’ятаємо, як це зазначалося, ми теж були причетні до цього, працювали з ветеранами, і ні у кого з них я не бачив таких речей. У цей день одягали планки, одягали ордени. Там, де вона була як елемент нагороди – це все було на своєму місці. А просто сама по собі стрічка – це як здрастє», – наголосив історик.

На його думку, експлуатація цих символів у політичних цілях як «довгограючих» неминуче викликатиме спротив у суспільстві.

«Сьогодні прикрашати себе георгіївською стрічкою на День Перемоги означає просто повну історичну безграмотність. Зрозуміло, у нас все-таки вільна країна. Що ми будемо один одному розповідати, кому що одягати, носити, зав’язувати? Звичайно, будуть люди, які будуть реагувати на це різко – і справедливо. Яке відношення ті, хто носять ці символи, мають до боротьби народу під час Другої світової війни? Та ніякого», – підкреслив експерт.

«Присутність на святі явно неветеранів – а явно неветерани сьогодні практично всі – треба трактувати як історичне нерозуміння, як недорозуміння. Не мають права ці люди приписувати себе до покоління, яке дійсно внесло свій вклад у боротьбу з дуже сильним ворогом», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв