В’ятрович: Совкова ментальність є основою для російської агресії в Україні​

783
Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович

Уже кілька років Україна відзначає День пам’яті та примирення (8 травня) та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня) замість радянського Дня перемоги. Чи готові українці до переносу вихідного дня 9 травня на 8-е – пояснив директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Ми не говоримо нині про скасування 9 травня, а говоримо лише, що цей день залишиться Днем перемоги над нацизмом. Єдине, що ми пропонуємо – перенести вихідний день з 9 на 8 травня», – пояснив історик.

«Це не має на меті жодним чином образити чи зачепити ветеранів, для більшості з яких, зважаючи на їхній вік, вихідний день не має такого великого значення, як для молодшого покоління, людей, які працюють», – підкреслив він у статті для Апострофа.

Щодо молодшого покоління, додав В’ятрович, слід розуміти необхідність переформатування старих радянських свят, громадських елементів відзначення, що вже триває в Україні.

«Радий, що за останні три роки досить багато зроблено щодо урочистостей, пов’язаних з Другою світовою війною. Ми швидко позбулися радянської та російської символіки у вигляді георгіївської стрічки, а червоний мак вже став звичним символом. 8-го травня нині по всій Україні відзначається День пам’яті та примирення. Як на мене, це є свідченням того, що українське суспільство готове до таких змін і їх треба реалізувати. Сподіваюся, що наступного року вже буде можливість перенести вихідний день з 9 на 8 травня», – наголосив фахівець.

Також він зазначив, що головною метою у цій ситуації є виховання молодшого покоління, тих людей, які будуватимуть майбутнє України.

«Ми не збираємося якимось чином переконувати старших людей, які все своє життя провели в Радянському Союзі. Ми не збираємося якось ламати їхнє уявлення про їхнє життя. Але надзвичайно важливо, щоб ці радянські традиції не відтворювалися в майбутньому. Бо ми прекрасно розуміємо, що ці радянські традиції стають основою якоїсь такої совкової ментальності, а вона є складовою частиною для розгортання російської агресії в Україні», – підсумував очільник Інституту національної пам’яті.

Коментарi

Коментарiв