Українську медицину просто неможливо реформувати – лікар

419
Комаровський переконаний, що українську медицину неможливо реформувати

В Україні активно обговорюють медичну реформу, причому думки експертів і політиків зовсім різні – від різкої критики до заяв про необхідність впровадження цих змін. Про те, чи можливо в Україні насправді провести медичну реформу і чи потрібна вона узагалі – розповів відомий лікар-педіатр Євген Комаровський.

«Я впевнений, що медицина – не окрема галузь. Реформі де завгодно категорично заважає відсутність реалізованих зрозумілих правил гри – у країні тотальне та абсолютне беззаконня. Нічого вирішити не можна, коли не працюють закони», – підкреслив Комаровський.

За його словами, медицину в Україні просто неможливо реформувати.

«Треба взяти до уваги, що в нас система Семашка, і ми її або поліруємо, тобто прибираємо зайву бюрократію, вводимо протоколи, але залишаємо її, або будуємо нову систему. От є НДІ, який не фінансується. Навіщо він потрібен? Вирішіть, скажіть чесно, що країна, в якій не вистачає грошей ні на що, в якій злидні, не може собі дозволити, наприклад, Феофанію, Академію наук, НДІ. Це ж знущання над людьми, які там працюють», – зазначив в ефірі 112 фахівець.

Також він наголосив, що нині росте покоління дітей з абсолютно іншими правилами життя, з величезними психологічними проблемами.

«Під ці проблеми не встигають реагувати ні педагогіка, ні психологія, ні психіатрія, ні медицина. Діти мало рухаються, сидять, уткнувшись у комп’ютери, у них епідемія ожиріння. Мало фізичних навантажень – у нас немає безкоштовного спорту, він повністю знищений. І в цей час, замість того, щоб побудувати 10 тис. шкільних стадіонів, ми будуємо чотири стадіони для дорослих хлопчиків. І пишаємося цим перед усім світом, що ми провели ЄВРО-2012», – зазначив експерт.

Він додав, що на ті гроші можна було у кожній школі побудувати скромне футбольне поле.

«Можна скільки завгодно пишатися «Євробаченням», але, якщо б ці гроші дати просто в сільські клуби, щоб дітей вчили співати, правильних пісень, правильною мовою, малювати, розвивати, щоб люди, які поруч з дітьми, це отримали, мені здається, це більш раціонально, тому що і тут обов’язково багато вкрадуть. Не повинна країна з непереможеною корупцією проводити на державному рівні заходи, бо вкрадуть у бабусь, вчителів, лікарів. Переможете корупцію – потім кличте», – заявив Комаровський.

Коментарi

Коментарiв