«Євробачення» може втратити аудиторію України – експерт про дискваліфікацію

1530
Європейська мовна спілка хоче дискваліфікувати Україну на кілька років

Жоден статут приватного конкурсу не може йти врозріз із законами держави. Згідно з українським законодавством, ми маємо право не впускати в Україну тих, хто відвідував анексований Крим. Дія закону поширюється і на «Євробачення». Про це розповіла політичний експерт Тетяна Лупова, коментуючи можливість дискваліфікації України на три роки.

За словами фахівця, заяви організаторів конкурсу – Європейської мовної спілки (EBU) – більше схожі на певний піар-хід, щоб привернути до «Євробачення» якомога більше уваги.

«Можливо, таким чином, EBU хоче ще більше привернути увагу до конкурсу. Гроші вкладені з усіх боків. В тому числі і спонсорів самих організаторів. Їм треба підтримувати увагу до проекту. Чому б не використати для цього конфлікт, що виник на порожньому місці? Хоча здавалося, що європейці більш перебірливі в засобах», – підкреслила у коментарі 24 Лупова.

Вона додала, що при цьому конкурс таким чином перетворюють у політику. А Росія, як відомо, всюди шукає політику.

На її переконання, «Євробачення» слід вивести за рамки політики. Але, схоже, конкурс намагається робити собі піар будь-якими доступними способами.

Також експерт зауважила, що насправді – це один з численних конкурсів. Він важливий, але не настільки, щоб надавати йому такого величезного значення. Навіть якщо нас дискваліфікують, стверджує фахівець, не треба драматизувати це можливе рішення. «Це ж не Олімпіада або Чемпіонат світу з футболу».

«Накручуванням організаторами конкурсу теми відмови на в’їзд в Україну учасниці від Росії вони можуть втратити аудиторію України. У нас іде війна. І якщо в Європі цього не розуміють, то це їхні проблеми. Можливо, таким чином, вони воюють за свою російську аудиторію. Росія не планує транслювати конкурс, не буде голосування, відповідно, «Євробачення» втрачає частину грошей. Це бізнес-проект, на якому заробляють гроші», – резюмувала Лупова.

Коментарi

Коментарiв