Заяву Порошенка про друга України просто соромно коментувати – дипломат

562
Диплом розніс заяву Порошенка щодо перемоги Макрона

Перемога Макрона у Франції не несе з собою стільки позитиву, як це описують ЗМІ. Таку думку висловив  колишній генеральний консул України у Стамбулі, очільник управління «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

За словами фахівця, перемога Макрона над Марін Ле Пен на президентських виборах у Франції – це зняття гостроти меншої з проблем.

«Так, проросійська ксенофобська відьма цього разу не стала президентом. Хоча вихід у другий тур виборів – це вже й так відкрита і явна загроза, яка далеко не втекла», – зазначив у своєму Facebook Яременко.

«Справа в тому, що французька конституція складена таким чином, що президент у Франції може бути важливим та впливовим політичним гравцем лише за виконання однієї передумови – наявність своєї більшості у парламенті. В разі, якщо цього не сталось, президент Франції – безвольний спостерігач за тим, що робить уряд і парламентська більшість», – підкреслив дипломат, нагадавши, що парламентські вибори у Франції відбудуться в червні.

Крім того, він зізнався, що заяву Порошенка про якогось надійного друга України Емануеля Макрона просто соромно коментувати.

«Так, Макрон виступає з позиції необхідності зміцнення Європейського Союзу. Це добре – нам, Україні, потрібен сильний ЄС. Але тематика ЄС нині має такий контекст, що парламентські вибори у Франції явно легше виграти чи вести критикуючи, ніж підтримуючи європейську ідею. Макрон, підтримуючи ідеї об’єднаної Європи, буде змушений критикувати Брюссель, здійснювати певний дипломатичний тиск. Без парламентської і урядової підтримки, однак, все це може виявитися пустим звуком», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв