Європа вважає, що шансів домовитися щодо Криму уже немає – політолог

319
Європа не забула про Крим, проте фактично прийняла позицію Росії - політолог

Європа не забуває про Крим, але важливо, щоб Україна не дала Заходу забути про це. Проте, на жаль, європейці прийняли гру Росії – відмова від обговорення анексії. Тут європейці прагматики. Вони не хочуть об’єднувати теми переговорів по Донбасу і Криму в один пакет, оскільки бояться, що все буде поховано. Таку думку висловив очільник правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко у коментарі 24.

Експерт зауважив, що питання анексії Криму не зовсім забувається під час міжнародних переговорів. Зокрема, під час зустрічі Меркель і Путіна питання Криму піднімала канцлер Німеччини, підкресливши, що Європа не визнає анексію Криму.

Проте, підкреслив Фесенко, слід бути реалістами.

«Меркель, як і вся Європа, бачать, що Росія абсолютно відмовляється від теми Криму. Для Москви Крим як предмет переговорів заперечується і не визнається. Нагадування про анексію в Європі роблять, але обговорювати нічого, тому що Росія цього не хоче. У цьому проблема», – наголосив політолог.

За його словами, в Європі вважають: якщо по Донбасу ще є якісь надії, нехай і маленькі, то по Криму шансів домовитися немає.

При цьому, додав фахівець, велику роль тут відіграє Міжнародний суд ООН в Гаазі, де розглядається питання про порушення Росією Конвенції про ліквідацію расової дискримінації в Криму. Проміжне рішення суду, стверджує він, задало таку собі «домашню роботу» для Росії – по відновленню меджлісу кримськотатарського народу і вивченню української мови.

Однак, переконаний експерт, питання Криму – це надовго. І немає навіть маленької перспективи для політичного врегулювання.

«Усі плани по врегулюванню, які пропонували – кондомініум (співволодіння), референдуми – Росія не сприймає. Для нас позиція Кремля дуже жорстка: Крим не обговорюється. Тому через суди, зокрема, у травні повинен початися суд з морського права – по лінії ООН, ми повинні створювати юридичні майданчики, які не дозволять забути проблему анексії Криму», – резюмував політолог.

Коментарi

Коментарiв