«Незвідана земля»: чого Україні чекати від президентства Макрона

353
Експерт розповів, чого Україні слід чекати від нового президента Франції Еммануель Макрона

Головний вектор політики нового президента Франції Еммануеля Макрона буде спрямований на вирішення економічних, а не зовнішньополітичних проблем. Такий прогноз зробив директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

За словами Магди, питання боротьби з тероризмом і підвищення економічних показників будуть першочерговими для Макрона. Більше того, підкреслив він, Україна, на жаль, ніколи не була сферою першочергових пріоритетів для Франції. Нині Макрон для України, стверджує експерт, – Terra Incognita.

На переконання політолога, Макрона задовольнила європейський істеблішмент, оскільки він не є носієм євроскепсису, на відміну від Марін Ле Пен. Із цієї точки зору, вважає він, Макрон більш перспективний і передбачуваний для діалогу. Вочевидь, тандем лідерів Німеччина-Франція збережеться мінімум до осінніх парламентських виборів у Німеччині.

Однак, додав директор Центру суспільних відносин, Україні потрібно проявити активність у вибудовуванні відносин з Францією.

«Нині у відносинах із Францією багато чого залежить від самої України, наскільки ми покажемо, що можемо бути цікавими. Сьогодні чітких непохитних зв’язків між нашими країнами немає. Чи буде Макрон готовий їх вибудовувати – на це питання відповідь буде найближчими тижнями чи місяцями», – наголосив у коментарі 24 Магда.

Звісно, підкреслив він, для Макрона багато чого залежатиме від парламентських виборів, які відбудуться у червні.

«Для Макрона вибори до парламенту – серйозний виклик, його рух «Вперед, республіка» ще не перетворився на потужний фактор консолідації виборців. Із іншого боку, лідери республіканців, соціалістів і «Національного фронту» Марін Ле Пен намагатимуться отримати реванш на виборах до парламенту», – висловив думку експерт.

Щодо взаємовідносин Макрона з Росією, то, за словами Магди, він може дозволити собі робити заяви, спрямовані проти Путіна. Це, з одного боку, в тренді проти Марін Ле Пен, з іншого – Франція не настільки залежить від постачання російських енергоресурсів, як Німеччина.

У цілому, стверджує політолог, щодо Росії Макрон буде продовжувати курс попереднього президента Франсуа Олланда.

«У питанні врегулювання конфлікту на Донбасі, напевно, Франція не буде грати першим номером. У неї немає досвіду, а в Макрона – відповідної політичної ваги. Тому першим номером буде канцлер Німеччини Анґела Меркель. Інше питання, наскільки передвиборча риторика Макрона відповідатиме діям, до яких він вдасться, вже будучи президентом», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв