«Прихований сепаратизм»: що насправді сталося у Дніпрі на 9 травня

878
Провокації у Дніпрі показали слабку підготовку провокаторів - експерт

У дні завершення Другої світової війни провокації були передбачуваними, оскільки ставлення до 9 травня в нашому суспільстві полярні, а ця тема досі залишається «гарячою». Провокації в Дніпрі були доволі примітивними – на рівні брудної лайки і квазіполітичних гасел, що свідчить про слабку підготовку провокаторів. Про це заявила юрист, експерт-кримінолог Ганна Маляр, коментуючи інцидент, що трапився в Дніпрі між співробітниками Національної поліції і учасниками АТО.

«Поліція повинна була готуватися належним чином. Коли очікуються провокації, мають бути готові й спеціальні методи реагування, підготовлені працівники, які мусять не просто перебувати серед людей, що демонструють свою позицію чи провокують, а чітко вирізняти серед цих людей організаторів», – підкреслила Маляр.

Вона додала, що у цьому разі, на відео, оприлюдненому в соцмережах, чітко видно, хто дає команду «тітушкам».

«Поліція мала виокремлювати таких персонажів і стримувати їх. По-друге, поліція повинна була бути готовою тактично і стратегічно. Тобто співробітники поліції зобов’язані знати маршрут пересування групи осіб і відмежовувати цих людей навіть «живим поліцейським ланцюгом» від тих, хто сповідує іншу позицію, розуміючи, що між ними можуть статися сутички», – пояснила у коментарі Слову і Ділу кримінолог.

За її словами, інцидент, який трапився в Дніпрі, – небезпечний сигнал для суспільства.

«Сьогодні в Україні багато політичних сил, зацікавлених у дестабілізації ситуації, щоб у такий спосіб прийти до влади. Це стосується як справжньої, так і «квазіопозиції». 8 та 9 травня – зручний привід, який було використано», – зауважила експерт.

«Те, що полісмени на місці сутички зайняли позицію однієї зі сторін, – не дивує. Колишня міліція подібні речі теж робила. Зараз керівництво поліції має відзвітувати, яких заходів ужито для убезпечення всіх громадян, а не окремої групи. Звільнення кількох кадрів – нічого не змінить», – переконана юрист.

Крім того, вона наголосила, що на Сході і Півдні України загроза сепаратизму значно більше виражена, ніж в інших регіонах України.

«На Сході такі інциденти не випадкові, тому що там є «вдячний» електорат. Не секрет, що на сході багато людей лояльно ставляться до країни-агресора хоча б тому, що їх з РФ поєднує материнська російська мова. Вони вже не можуть сприймати країну-агресора так, як її сприймають українці в інших регіонах», – підсумувала фахівець.

Коментарi

Коментарiв