Турчинов заявив, що Росія готує наступальні операції на Польщу та Литву

636
Очільник Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов

Під час спільних військових навчань «Захід-2017» у Білорусі російська армія відпрацює наступальні операції на Польщу та Литву.

Таку думку висловив секретар Ради національної безпеки та оборони України  Олександр Турчинов у коментарі Liga.net.

На його переконання, у Білорусі Росія перевірить готовність своїх військ до проведення широкомасштабних операцій за жорстких часових обмежень на підготовку наступу.

«На навчаннях також планують відпрацювати створення калінінградського коридору, що в реальності неможливо без агресії проти Литви і Польщі», – підкреслив очільник РНБО.

За його словами, Москва не приховує, що одним з пріоритетів є відновлення кордонів Росії в рамках колишнього Радянського Союзу.

«Це не приховують, на це працює російська пропаганда, спецслужби і силовики. Але спроба повернути в свою орбіту Україну, яка є, за оцінкою Бжезинського, базовим елементом, без якого реанімація імперії неможлива, – у них явно забуксувала», – зауважив високопосадовець.

Також він висловив думку, що Кремль може також загострити конфлікт на Донбасі через події у Сирії. Зокрема, через те, що Росія не готова до військового зіткнення з США на Близькому Сході. Але, ймовірно, відреагує на це РФ саме ескалацією на Донбасі.

Крім того, додав Турчинов, варто не забувати про постійну загрозу повномасштабного наступу Росії, яка існує вже більше трьох років.

«Як три роки тому, так і зараз, ми повинні розраховувати, в першу чергу, на самих себе. Наше завдання – бути готовими до будь-якого розвитку подій і бути готовими захищати країну від повномасштабної агресії Росії», – підсумував секретар Ради нацбезпеки.

Коментарi

Коментарiв