ЗМІ з’ясували, яку роль насправді виконує одіозний Сурков у війні на Донбасі

341
Сурков визначає внутрішню політику промосковської адміністрації бойовиків на Сході України і вирішує, хто яку посаду в ній займе- ІноЗМІ

Помічник російського президента Владіміра Путіна Владіслав Сурков визначає внутрішню політику промосковської адміністрації бойовиків на Сході України і вирішує, хто яку посаду в ній займе.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на трьох екс-лідерів бойовиків.

За інформацією видання, діяльність Суркова, яка почалася щонайменше за шість місяців до укладення мінських угод, була присвячена вибору керівників «республік», організації роботи місцевих «адміністрацій», розробці інформаційної стратегії для бойовиків і планування місцевих «виборів».

«Будь-який дзвінок з Москви розцінювався як дзвінок з канцелярії самого Господа Бога і не обговорювався, приймався до виконання негайно», – зазначив один із лідерів бойовиків у Донецьку, який згодом виїхав звідти, Олексій Александров.

Двоє інших бойовиків підтвердили цю інформацію, проте відмовилися від того, щоб їх імена вказувалися в публікації.

Усі троє екс-ватажків бойовиків стверджують, що Сурков зіграв ключову роль у призначенні Олександра Захарченка лідером  так званої ДНР. Колишній електромеханік вугільної шахти зі сходу України очолював одну з груп проросійських бойовиків, коли 2014 роек його викликали в Москву.

«Лідери бойовиків готували його до посади «міністра оборони ДНР». Проте після зустрічі з Сурковим у Кремлі, з офісу помічника президента надійшла пропозиція призначити Захарченка на головну посаду», – ідеться у статті.

На той час донецьких бойовиків очолювали двоє людей, які називали себе «добровольцями з Росії». Колишній журналіст правих поглядів Олександр Бородай був «прем’єр-міністром ДНР», а Ігор Стрєлков, який говорив про себе як про колишнього співробітника ФСБ, був «командувачем збройними силами».

Зазначається, що Кремль хотів, аби їх змінив хтось із місцевих у спробі продемонструвати Заходу, що «повстання» має народний характер, сказав Бородай виданню. Москва вибрала Захарченка, вважаючи, що його легко контролювати, сказав один з трьох колишніх бойовиків.

Після того, що Александров назвав усним указом з кабінету Суркова, Бородай та Стрєлков тихо пішли у відставку, щоб Захарченко міг взяти на себе повноваження. Бородай сказав, що першим припустив призначення Захарченка, однак відмовився від докладної розповіді.

«Після того, як лідером донецьких бойовиків став Захарченко, в регіоні пройшли загальні «вибори», які затвердили його на посаді. За словами Александрова, для допомоги Захарченку в передвиборній кампанії в Донецьк приїжджала команда росіян, які працювали на Суркова», – стверджує автор публікації, проте додає, що видання не змогло незалежно підтвердити цю інформацію.

Також зазначено, що члени команди Суркова не називали нікому в Донецьку своїх справжніх імен, використовуючи замість них позивні.

У відповідь на питання про те, звідки він знає, що вони працювали на Суркова, Александров сказав: «Так вони і не приховували цього. Гучно при першій слушній нагоді заявляли».

Крім того, пише видання, 5 джерел, в тому числі наближений до адміністрації президента Росії, і інший, який працював з Сурковим у Кремлі, сказали, що той регулярно зустрічається з лідерами сепаратистів, як на окупованій території, так і в Росії.

«Александров сказав, що зустрічався з Сурковим в Москві в серпні 2014 року. Ще один з колишніх лідерів бойовиків сказав, що востаннє спілкувався з Сурковим в Москві в листопаді минулого року», – ідеться у підсумку.

Коментарi

Коментарiв